Türkü; “Sırtımı Türkülere Dayadım”

Abone Ol :

Türkü; “Sırtımı Türkülere Dayadım”

Türkü 4 yıl aradan sonra Kral FM medya sponsorluğunda 8. albümü “Yeniden/Vazgeçmedim Söylemekten” ile sevenleriyle buluştu.

Albüm tanıtım toplantısında gazeteci, televizyoncu ve radyocu dostlarıyla bir araya gelen Türkü, sanat yaşamında 20. yılını kutlarken şunları söyledi: “Sırtımı türkülere dayadım. Dostlarımız da sahip çıktı. 20 yıldır ben türkülerimi söylemeye devam ediyorum. Yalnız olmadığımı hissediyorum. Benim ilgilendiğim sadece türkülerimdi.” Mütevazi bir hayat sürdüren Türkü, “Kendime göre bir yaşam alanım var benim ve sadece türkü söylerken o alanın genişlemesini istiyorum ve sadece türkülerimi kalabalıklarla söylemeyi istiyorum.” dedi.

Albümünde Güler Duman, Seyfi Doğanay, Gülizar Ergin, Cem Malkoç, Ali Rıza Aslandoğan, Önder Eren, Ekrem Yıldırım ve Halis Aslan’a ait eserlere yer veren Türkü; Cihan Orhan, Sezgin Gezgin, Mehmethan Dişbudak Olmak üzere üç farklı aranjörle çalıştı.

Albümün ilk klibi Cumali Çöp yönetmenliğinde sözü ve müziği Önder Eren’e, düzenlemesi Mehmet Dişbudak’a ait olan “Sana Nasıl Yar Olayım” adlı şarkıya çekildi.
 

Abone Ol :