"Pop Kulis" Bu Hafta Arda Aydın ve Mert Yavuzcan’ı Ağırladı!

Abone Ol :

Öykü Özdoğan’ın sunumuyla her Cumartesi 10.50’de, tekrarı ise Pazar 13.50’de  Kral Pop Radyo’da  yayınlanan  "Pop Kulis" programı bu hafta oyuncu Arda Aydın ve Mert Yavuzcan’ı ağırladı.  Tiyatro oyuncuları Arda Aydın ve Mert Yavuzcan'ın Tuğrul Arsever’le birlikte rol aldığı, orkestra şefliğini Orçun Tekelioğlu'nun yaptığı “Biraderler Cabaret” in  detaylarını Kral Pop Radyo dinleyenleri için anlattılar.

"HER GECE BAŞKA BİR ŞEY OLUVERİYOR OYUN”

Aynı zamanda yazarlığını ve yönetmenliğini de üstlendiği “Biraderler Cabaret”nin hikayesiyle ilgili Arda Aydın, “Benim kurduğum hikaye şuydu; üç yapımcı bir oyun oynatmaya karar versin. Oyuncu, müzisyen vs. bu iş için birtakım insanlar seçsinler, ama bu seçmeyi bir türlü tamamlayamasınlar, istedikleri verimi alamasınlar ve günün sonunda oyunu kendileri yapmak zorunda kalsınlar. Aslında benim oyunum buydu. Fakat oyunda her gece başka bir şey oluveriyor. Çünkü biz yazılı metnin üzerinden doğaçlama devam ediyoruz. Bir akşam ben başka bir tip olarak çıkıyorum, Mert başka biri olarak geliyor” diyerek oyun hakkında merak uyandırdı. Ayrıca ikili, “Biraderler Cabaret”de 1930’lardan 2017’ye kadarki şarkıları çok değişik yorumlarla izleyiciye sunduklarını da ifade etti.

 

“ÇOK UZUN SENE BABAM SESLENDİRME YAPMAMA İZİN VERMEDİ”

Seslendirme sanatçısı da olan Arda Aydın, 31 yıl önce başladığı seslendirme işine tiyatro oyuncusu olan babası Sezai Aydın’ın ilk başta istemediğini belirterek “Çok uzun sene babam bu işi yapmama müsaade etmedi. Çünkü onların zamanında oyuncu olmak, seslendirme sanatçısı olmak çok meşakatli şeylerdi. Şimdi bizim şartlarımız çok kolay. Biz bir sürü şeye çok çabuk erişebiliyoruz. Ama onlar o kadar kolay erişemiyorlardı ve bir oyun yapmak bile onlar için ne kadar meşakatliydi” dedi.
Aydın, seslendirmekten en çok hoşlandığı karakterin Kamp Lazlo çizgi filmindeki Hintli fil Raj ve o dönemki jenerasyonun kendine örnek aldığı Endi Larkin adında bir karakter olduğunu da dinleyicilerle paylaştı.

Arda Aydın ve Mert Yavuzcan severek dinledikleri sanatçıları da Kral Pop dinleyenleri için paylaştılar. Mert Yavuzcan Pentagram’ı severek takip ettiğini söylerken, Arda Aydın ise MFÖ’yü severek takip ettiğini belirtti.

Etiketler: 0

Abone Ol :