Musa Eroğlu'ndan Yeni Albüm!

Abone Ol :

Musa Eroğlu'ndan Yeni Albüm!

Halk müziğinin duayen ismi Musa Eroğlu’nun türkü albümü ‘’Turnaların Göçü’’, müzikseverlerin beğenisine sunuldu. ‘’Turnaların Göçü’’ albümü onlarca eser arasından özenle seçilerek belirlenmiş olan her türküsünün her bir notası üzerinde titizlikle çalışılmış 13 Türküden oluştu.
Albümde Turnaların Göçü, Firari, Sevda Dağlarına Götürün Beni, Havalanma Deli Gönül, Nesimi'nin Derisi, Suna'nın Ağıdı, Ağca Ceren Göç Eylemiş, Suna'm Ordamıdır Dağlar, Harmandalı Döndü mü (Mengi), Mezarımın Taşı, Sultan'ım, Benden Sonrası ve Ankara Sallaması gibi türküler yer aldı.
-Çalışmaları 2 yıl sürdü…
Musa Eroğlu, Turnaların Göçü albümünün binlerce yıllık türkü geleneğini temel alan 74 yıllık bir yaşam birikiminin üzerine inşa edilmiş sağlam bir yapı olduğu söylüyor. Eroğlu albüm için,daha önceki albümlerde olduğu gibi çok uzun bir sure hazırlandığını ve stüdyo aşamasının 2 yıl sürdüğünü belirtiyor. Eroğlu albümün özellikle günümüzün genç sanatçı adaylarına ve gelecek kuşaklara, işin inceliklerinin kodlandığı bir kılavuz niteliği taşıdığını da vurguluyor.
Bu albümün de daha önceki albümlerde olduğu gibi aranjörlüğünü, miks ve mastering’ini Ahmet Özgül üstlendi.

Abone Ol :