Minik Müzisyenler Fazıl Say ile Aynı Sahnede!

Minik Müzisyenler Fazıl Say ile Aynı Sahnede!

Belçika’da Avrupa üçüncüsü olarak ülkemizi gururlandıran Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası bu mutluluğun tadını çıkarırken belki de hayatlarının sürpriziyle karşı karşıya geldiler.

Bu sürprizin adı Fazıl Say’dı. Dünyaca ünlü piyanist, minik müzisyenlerle birlikte aynı sahneyi paylaşıp konser verdi. Ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın gönüllü olarak genç müzisyenleri desteklemek amacıyla katıldığı gece uzun süre hafızalardan silinmeyecek nitelikteydi. Tepebaşı Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen özel konserde ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın Türk Bestecileri Serisi kapsamında yayımladığı “Çocuklar İçin” albümündeki 11 eser seslendirildi. Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan 105 çocuğun sahne aldığı ve Ramazan Albayrak’ın şefliğini yaptığı özel konserde İlhan Baran ve Adnan Saygun’un yanı sıra Fazıl Say’ın eserleri de icra edildi.
 

Ağır Zeybek, Masal, Bağlamacı, Rüya, Kocaman Bebek, Ninni, Ege Şarkısı, Kırda Oyun, Kumru, İstanbul’da Kış Sabahı ve Ses isimli eserleri seslendiren Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası ve Fazıl Say, davetliler tarafından ayakta alkışlandı
.
HAYAL BİLE EDEMEZDİK

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’nda müzik yapan minik müzisyenler, Fazıl Say ile aynı sahneyi paylaşmanın heyecanını yaşadı ve “Bunu hayal edemezdik” ifadelerini kullandı. Orkestra üyeleri ayrıca Fazıl Say için bir de jest hazırlayarak duygularını yazdıkları panoyu kendisine hediye etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise “Çocuklarımızın hem Brüksel başarısı hem de bu başarısı olağanüstü. Bundan sonra bizim çalışma azmimiz, hedeflerimiz, özgüvenimiz, kalitemiz artarak devam edecek. Tabi bize bu konuda Fazıl Say’da destek verirse çok mutlu oluruz. Bu çocuklar hepimizin çocuğu, daha da iyi yerlere gelecekler” ifadelerini kullandı.

SAY: DÜNYA BU ÇOCUKLARI TANIYACAK

       Fazıl Say ise, bu orkestrayı büyük illerin örnek alması gerektiğini belirterek, “Siz teşekkürler ettiniz ama öncelikle Eskişehir dışındaki herkesin sizlere teşekkür etmesi gerekiyor. Böyle bir oluşum, Türkiye’de bir tek bu şehirde var. Bu bir gönül işi... Bu Türkiye için çok önemli bir katkı. Devamını canı gönülden diliyorum. İnşallah bu Çocuk Senfoni Orkestrası’nı dünyada daha çok tanıtırız, beraber daha çok şeyler yaparız” dedi.