Kubat 20. Yılını Kutladı!

Kubat 20. Yılını Kutladı!

Kubat, geçtiğimiz Pazar akşamı  Kral Medya Sponsorluğunda Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda sevenleriyle buluştu.

Organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği müzik şöleni  Yıldızlı Geceler kapsamında sahne alan Kubat, muhteşem konseriyle aynı zamanda 20. sanat yılını da kutladı.Öncelikle kendisini 20 yıldır yalnız bırakmayan sevenlerine teşekkür eden Kubat ‘Bu konserin benim için anlamı çok büyük. Hem 20. Sanat yılımı sizlerle kutlamış olacağım hem de 10. albümümü bu konserle taçlandıracağım. ‘ dedi. Muhteşem konserinde 20 yıllık güçlü repertuarına yer veren sanatçı,  ‘Al Ömrümü’  adlı son albümünden  sevilen türküleri de seslendirdi.

Birlik beraberlik mesajlarıyla ‘Memleketim’ şarkısını seslendiren Kubat, Harbiye’de alkış yağmuru yaşattı. Hemen her şarkısı için ayrı bir  şov hazırlayan sanatçı, Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif gibi ustaları  anmayı da  ihmal etmedi.

En Anlamlı I Düet!

Unutulmaz konserin en özel anı ise, Kubat’ın Alternatif Yaşam Derneği’nin ‘Müzik Engel Tanımaz’ sloganı ile hazırladığı ‘Düşler Kumpanyası’ projesinde yer alan 40 genç ile yaptığı düet oldu.
‘Burçak Tarlası’  türküsünü seslendiren Kubat’a  Düşler Kumpanyası akapella ile eşlik etti,aynı zamanda türkü işaret diliyle tercüme edildi.
Anlamlı düet seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Müzik ziyafeti yaşatan konserin bir diğer sürprizi ise Funda Arar oldu. Arar ve Kubat’ın birlikte seslendirdiği ‘İnce İnce’ şarkısı Harbiye’de duygu fırtınası yaşattı.