Ferhat Göçer ve Buray Hayrabolu'da Sahneye Çıktılar!

Abone Ol :

Ferhat Göçer ve Buray Hayrabolu'da Sahneye Çıktılar!

Hekimlik Hayatımda Uçurumun Kenarına Geldim
 

Ferhat Göçer ve Buray, Kral Pop Radyo Medya sponsorluğunda Hayrabolu Belediyesi tarafından 28’incisi düzenlenen “Ayçiçeği Festivali’nde sahneye çıktılar. Yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun ilk gününde sahneye çıkan Buray, sevilen şarkılarından oluşan sahne repertuvarıyla müzikseverlerden tam not aldı.
Festivalin ikinci gününde sahneye çıkmaya hazırlanan Ferhat Göçer, kulisinde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Hayrabolu ekonomisine büyük katkıda bulunan festivalin ilçe halkına adeta bir nefes sağladığını söyledi.

“Doktora Şiddete Hayır!”
Son dönemde ülkemizde yaşanan doktora ve sağlık personeline yönelik şiddet olaylarına da dikkat çeken 27 yıl aktif doktorluk yapan Ferhat Göçer, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Doktora ve sağlık personeline yönelik şiddet bir toplumsal hastalıktır. Kendi adıma bir hekim olarak ‘Şiddete Hayır’ misyonunu üstlendim. Her platformda da bu konuyla ilgili kamuoyunda farkındalık yaratma hususunda çalışacağım.” dedi. Kendi hekimlik hayatında da çok zor durumlarla karşı karşıya gelen Ferhat Göçer, “Hekimlik hayatımda ben de çok tatsız durumlarla karşı karşıya geldim. Ben ve hekim arkadaşlarım bir çok kez uçurumun eşiğine geldik. Geri dönüşü olmayan noktalara yaklaştığımız çok zaman oldu. Ama bu durumda bile hekim olarak tüm benliğinizi ve canınızı ortaya koyarak çalışıyorsunuz. Hiçbir şey hastanın yaşamından önemli değildir bir hekim için.” şeklinde konuşurken doktorların toplum için ne denli önemli bir noktada olduğu konusuna dikkat çekti.

Caiz Değilmiş
Geçtiğimiz günlerde çok sevdiği siyah takım elbiseleriyle ilgili “Caiz mi bilmiyorum. Dinen caiz ise beni takım elbise ile gömün diyen Ferhat Göçer, bu konuya da açıklık getirdi. Konuyu araştırdığını ve bu durumun dinen caiz olmadığını söyledi. Aslında bu cümleyi sahnede takım elbise giyme konusuna ne denli önem verdiğine dikkat çekmek için söylediğini belirterek “Takım elbisesiz çıkmam Ağabey” şeklinde bir de espri yaptı.
“Reva” isimli klibinin çok beğenildiğini söyleyen Ferhat Göçer, artık kliplerinin hepsinde bir konu ve anlatım olacağı müjdesini de verdi.
Röportajın ardından sahne performansına başlayan Ferhat Göçer, ilk albümünden son albümüne kadar şarkılarından oluşturduğu sahne repertuarıyla müzikseverlerden büyük alkış akdı. Sahne performansı esnasında Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Hayrabolu halkıyla toplu selfie çektiren Ferhat Göçer yaklaşık iki saat sahnede kaldı.

Abone Ol :