EXPO 2016’da Zara’dan müzik ziyafeti!

EXPO 2016’da Zara’dan müzik ziyafeti!

Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Zara EXPO 2016 Antalya’da konser verdi

Sesi kadar güzelliğiyle de dikkat çeken Zara, büyük amfi tiyatroda binlerce kişinin katılımıyla muhteşem bir konser verdi. Zara birbirinden güzel şarkıları ve türküleriyle müzik ziyafeti sundu.

9 günlük bayram tatili boyunca birbirinden ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya sergi alanında tatilin son gününde Zara konser verdi. Turkcell büyük amfi tiyatroda gerçekleşen Zara konserini 5 bin kişi izledi.
Güçlü sesiyle dinleyenlerin beğenisini toplayan Zara, güzelliği ve tavırlarıyla da dikkat çekti. Türk Halk müziği ağırlıklı konserde, Türk sanat müziğinin de en güzel örneklerinden eserler seslendiren Zara’ya büyük amfi tiyatroyu dolduran müzikseveler de eşlik etti.
Zara, konser süresince hayranlarına parçalarıyla Türkiye turu attırdı. Sanatçı konserine Mihriban türküsüyle başladı. Orhan Gencebay’ın “Bir teselli ver”, Erkin Koray’ın “Fesuphanallah”, İbrahin Tatlıses’in “Leylim ley” gibi şarkılarını da seslendiren Zara’ya hayranları da hep bir ağızdan eşlik etti. Zara, “Duydum ki unutmuşsun” başta olmak üzere Türk sanat müziğinin de seçkin eserlerinden örnekler sundu.

Şehit eşinden helallik istedi 

Konserin sonlarına doğru sahneye Ali ve Arda isimli iki çocuğuyla birlikte çıkan 3 çocuk annesi Tuba Aslan isimli şehit eşi Zara’ya olan hayranlığını dile getirdi. 2010 yılında eşini kaybettiğini söyleyen Aslan’a sarılan Zara, “Sizlere minnettarız. Hakkınızı helal edin” dedi. Duygusal anlar yaşayan Zara gözyaşlarına hâkim olamadı. Şehit eşi ve iki çocuğunu sahneden uzun süre indirmeyen Zara onlarla birlikte “Eledim eledim” ve “Zeytinyağlı yiyemem aman” türküsünü seslendirdi.
Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Zara, EXPO 2016 Antalya Turkcell büyük amfi tiyatroda kendisini dinleyen 5 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.