Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel'e Konuk Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel'e Konuk Oldu!

15 Ulusal Radyo ve 81 ilden 250 Yerel Radyo ile birlikte Kral FM'de ve Kral Grubu resmi sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanan programda Erdoğan, Kral Grubu Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay’ın sorularını yanıtladı.

Muhalefetin parlamenter sisteme dönüş çabalarını eleştiren Erdoğan, “Tekrar parlamenter sisteme dönmek fikri çok garip. Millet o defteri kapattı. Bunlar yasaları bilmiyor” dedi.

Yeni sistemde cumhurbaşkanının partisinden kopmayacağını belirten Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Muharrem İnce tarafsız cumhurbaşkanı olacak” sözlerine “Yeni sistem partili cumhurbaşkanını getiriyor. Cumhurbaşkanı kararlarında tarafsız hareket eder” karşılığını verdi.

HDP konusunda da görüşlerini paylaşan Erdoğan, “HDP PKK’nın siyasi görüntüsüdür. PKK-PYD-YPG bunların üçü de aynıdır. HDP de siyasi ayak olarak parlamentoya oynuyor. Şimdi yurtdışına kaçmaya başladılar.” yorumuna bulundu. 

15 Temmuz darbe gecesi CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’ndan ayrılışını hatırlatan Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu darbe gecesi ilk kaçan oldu” ifadesini kullandı.

Rakibi Muharrem İnce’yi de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muharrem İnce devlet yönetimi nedir bilmiyor. Bu adam dershane işletememiş” dedi.

Erdoğan ayrıca bugün İnce’nin mitinginde sahneye minik bir kızın çıkışını anlattı, “Sahnedeki ufacık bir çocukla barışamayan biri Türkiye’yi nasıl
barıştıracak?” diye sordu. 

Erdoğan bu yıl 20 bin öğretmen atamasının yapılacağı müjdesini de verdi.