Aysel Gürel, ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ Kitabı İle Anıldı!

Aysel Gürel, ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ Kitabı İle Anıldı!

Aysel Gürel, vefatının 10’uncu yılında şiir, söz, mektup ve çalışma notlarından derlenen ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ kitabı ile anıldı. 

Merhum sanatçı Aysel Gürel’in 60 yıl boyunca biriktirdiği ve ölümünün ardından kızları Müjde ve Mehtap Ar tarafından sandıklarda saklanan binlerce sayfa şiir, söz, mektup ve çalışma notlarının bir kısmı ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ kitabından toplandı. Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğinde Gürel’in şiirleri Ayşegül Aldinç, Levent Üzümcü ve Pelin Batu gibi ünlü isimler tarafından okundu. Ar, “Annemi kaybedeli 10 yıl oldu. Bu kitap bir başlangıç. Tahminimizce yaklaşık 10 kitap daha basılacak” dedi. “Anneniz arkasında sayısız şiir ve şarkı sözü bıraktı. Şarkıcılar bu eserlerden talep bulunuyor mu?” şeklindeki soruya oyuncu, “Evet, çok sayıda sanatçı istiyor.

Tarkan, annemden iki dosya şarkı aldı”

Tarkan, annemden iki adet dosya aldı. İsteyenlere veriyoruz annemin eserlerini... Annem yazmış yazmış bir yerlere atmış. Dolapların içine, yere, her yere. Asistanımla bu sözleri bir sandığa zar zor toplayabildik” dedi.