ALQA’nın Yeni Albümünden 2. Şarkı Yayında!

Abone Ol :

ALQA’nın Yeni Albümünden 2. Şarkı Yayında!

Çağdaş alternatif sahnenin çıkış yapan ismi ALQA (okunuşu: Alka), ilk teklisi ‘bilseydim’den sonra, Aralık ayında piyasaya sürmeyi planladığı 15 şarkılık albümünün ikinci single'ı "allı turnam" türküsünün cover’ı ile dinleyicilerle buluşturdu. ‘allı turnam’,  Los Angeles merkezli U Records etiketi ve Ulus Müzik işbirliğiyle, tüm dijital platformlarda video klibiyle birlikte yayımlandı.İki yıldır üzerinde titizlikle çalışılan konsept albümün ikinci adımı "allı turnam" dan sonra, Aralık ayına dek her ay yeni bir eserle dijital dünyada yerini alacak.

23-10/26/gorsell78.jpg

"allı turnam", ALQA'nın seslendireceği beş Türk halk müziği eserinden ilki olup, düzenlemesi tamamen sanatçıya ait. Alper Ulus, hem prodüktörlüğü hem de şarkının video klibi için hikayeyi yazıp yönetmenliğini üstlendi. Albümün mastering'i, Oppenheimer, Metallica, Game of Thrones gibi projelerle tanınan Los Angeles, California merkezli Lurssen Mastering stüdyolarında Reuben Cohen tarafından yapıldı. "allı turnam", elektrik gitardan bateriye, vokallerden synth ve bas gitara kadar birçok enstrümanla modern, alternatif ve elektronik rock duygusunu yakalıyor. Şarkı, Barış Manço, Daft Punk, ve Styx gibi global sanatçıların tarzlarından ilham alarak, türküye güncel dünya müziği perspektifi kazandırıyor.

Dinleyiciyi sürükleyici bir müzikal deneyime davet eden ALQA, "allı turnam" ile alternatif müzik sahnesinde iddialı bir yer edinmeye hazırlanıyor.

Etiketler:

Abone Ol :