Mehmet Akbay

Mehmet Akbay

Hayatım boyunca tatmadığım bir duyguyu tatmış, adeta aşık olmuştum. Radyo'ya, mikrofona ve dinleyicilere..

1993 – Muğla – Ortaca FM (Program Yapımcısı)

1993 – Muğla Dalaman – Sahil FM (Program Yapımcısı )

1994 – Kral FM (Program Yapımcısı )

1995 – 2001 Kral FM (Yayın Yönetmeni + Program Yapımcısı )

2001 – 2003 Best FM (Program Yapımcısı )

2004 – 2008 arası Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Danışmanlığı

2003 – 2005 / Star Medya Grup Radyoları [ Kral FM, Süper FM, Metro FM, Joy FM, Joy Türk FM, Rock FM, Alaturka FM ] Radyoları Genel Koordinatörü + Kral FM ve Süper FM ( Program Yapımcısı )

2005 – 2006 – Star Medya Grup başkan danışmanı

2005- Türkiye Halk Oyunları Fedarasyonu As Başkanı 
ve Yönetim kurulu Üyesi (hala devam etmekte)

VE ŞİMDİ:

Kral Grubu Genel Koordinatörü 

Kızılay Başkan Danışmanı

gezegen@kralfm.com.tr

MEHMET'İN GEZEGENİ

Hafta içi her gün 17:00 – 19:00 saatleri arasında yayınlanan, Mehmet Akbay’ın sunduğu ve KRAL FM’in artık bir radyo klasiği haline gelen programıdır. 

Mehmet’in Gezegeni’nde her tarz müziğin en iyileri çalınıyor. Perşembe günleri gerçekleştirilen KRAL FM - KRAL TV ortak canlı yayınlarıyla müzik dünyasının yıldızları bu programda sevenleriyle buluşuyor. İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Nilüfer, Sibel Can, Zara, Kubat, Petek Dinçöz, Demet Akalın, Hadise ve Mustafa Sandal Mehmet’in Gezegeni’ne konuk olan isimlerden sadece birkaçı...

Gezegen Mehmet ayrıca, Türkiye’den ve yurtdışından yaptığı telefon bağlantılarıyla dünyanın her köşesinde KRAL FM dinleyenlerin sesi oluyor.


TÜRKİYE İÇİN 10 DAKİKA

Mehmet’in Gezegeni'nin bir başka önemli bölümü de “Türkiye İçin 10 Dakika”

İşçiler, köyülüler, ev hanımları, memurlar, esnaf, iş adamları, öğrenciler kısaca bu ülkede yaşayan herkes, sorunlarını çözüm önerileriyle birlikte bu 10 dakikada dile getiriyor.

Günlük olarak tutulan kayıtlar her hafta Ankara’ya, Başbakanlığa gönderiliyor ve sorunların çözüme ulaşması için ilgili bakanlar, milletvekilleri ve Başbakan bilgilendiriliyor. Türkiye’nin nabzının tutulduğu “Türkiye için 10 dakika” her akşam 18:20 – 18:30 saatleri arasında Mehmet’in Gezegeni'nde...