Kezban Yaşamul

Kezban Yaşamul

Dün hayal ettiğim herşey, bugün hayatımın gerçeği!.

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki Kralcılarımızı yüreğimle selamlıyorum. Uzun uzun biyografimle sizi meşgul etmek yerine özetle şunu söyleyeyim; bugüne kadarki hayatım şahane, hayat dersleriyle dolu, kahkaha -gözyaşı, kazanmak - kaybetmek, ayrılık - kavuşma, aşk ve daha pek çok iniş - çıkışın içinde olduğu, ama daima ileriye ve başarıya doğru hareket ettiğim, Yüce Allah'ın sonsuz ve mucizevi bağışlarıyla zenginleşmiş mutlu bir hayattır. 

DÜN HAYAL ETTİĞİM HERŞEY, BUGÜN HAYATIMIN GERÇEĞİ!

Gerçekleşen hayallerimin başında da radyo-Tv yayıncılığı geliyor. Yayıncılıktaki çizgimi belirleyen çok net bir arzum vardı; herkes gibi işimi yapayım ama şöhretin yıkıcı, kısıtlayıcı, hatta hapsedici kolları bana dolanmasın. Yani hem radyoda ve televizyonda sevilen ve saygıyla takip edilen proramlar yapayım, hem de sevdiğimle elele dolaşacak, ailem ve sevdiklerimle rahatım bozulmayacak kadar yani, herkes kadar özgür olayım. Çok şükür ki on altı yıldır işimi belli bir istikrarla yaparken şöhretimin boyutlarını tam da bu sınırlar içinde tutabiliyorum...

Yayıncılık geçmişimi şöyle özetleyebilirim:

RADYO PROGRAMLARI (1993-2009)
Best Fm (Özel radyoların başlamasıyla birlikte mikrofonla tanıştığım ve tv yapımcılarının dikkatini çektiğim yerdir.)
Radyo D (Her sabah Kanal D, her akşam radyo D arasında mekik dokuduğum beni yayıncılık açısından geliştiren deli bir dönemdi.)
Radyo Tatlıses (Radyo programcılığının tadının kaçtığı bir zamanda Radyo Tatlıses satılana kadar İbrahim Tatlıses’le çalışmak bana huzur ve mutluluk vermişti. Radyo o zamanlar sığınağım olmuştu.)
Kral Fm (Radyocu olmanın tadına sonuna kadar vardığım, işime olan aşkımın iyice alevlendiği radyomdur KRAL FM.)

TV PROGRAMLARI (1994-2009)
HBB - Kadının Günlüğü (Özel kanalların İlk kadın kuşağı programıdır, bana beklentimin çok üzerinde bir başarı getirmiştir ve bugün yapılanlarla hiçbir benzerliği yoktur.)
Atv - Atv'de Sabah (Başarısız, kısa ömürlü ve saçma bir sabah şekerleri denemesidir, televizyondaki tek yanlış kararımdır.)
Kanal D - Farklı Bir Gün (Her gün, seyirciden çok yüksek rating alan ve her hafta kuşağının birincisi olan müzik-eğlence ve kadın kuşağı karışımı bir yapımdı.) 
TGRT (şimdiki FOX) - Kezban'ın Günlüğü (Bugün içindeki her köşeden müstakil bir program çıkmış, Kezban'ın Günlüğü ismini marka haline getiren çok başarılı bir yapımdı.)
Kanaltürk - Kezban Yaşamul'la Bu Sabah (Kadın kuşaklarının gidişatından sıkılarak saklandığım bir limandı, sabah haberleri yapmak bana mutluluk vermişti.)
Karadeniz TV - Kezban Yaşamul'la Beş Çayı (Televizyona virgül koyup yeni doğmuş kızımla ilgilenmeye karar vermişken, kendi rahatım için yaptığım keyifli bir programdı.)
Cine5 - Kezban Yaşamul'la Önce Sağlık (Hemşirelik eğitimimden yararlandığım, insanları eğlendirmek kaygısından uzak, bilgi amaçlı ve benim için konforlu bir programdı.)

DİZİLER
Azmi (KanalD)
Yalan mı (KanalD)
Zor Hedef (TGRT)
Ateşli Topraklar (ATV)

Çok zamanımı almalarına rağmen yazık ki bana başarı getirmemiş yapımlardır ama onlardan da çok şey öğrendim.

kezban@kralfm.com.tr


KEZBAN'IN GÜNLÜĞÜ

Kezban Yaşamul’un hazırlayıp sunduğu Kezban’ın Günlüğü, hafta içi hergün 09:00 - 11:00 saatleri arasında Kralcılarla birlikte yaptığımız son derece interaktif bir program.