Ünlü Oyuncu Sevenlerini Çok Şaşırtacak

Abone Ol :

Ünlü Oyuncu Sevenlerini Çok Şaşırtacak

Erkan Petekkaya Karadeniz Türküsü Seslendirdi


Türkiye’nin en popüler 12 oyuncusu Türk Kalp Vakfı yararına hazırlanan “12 Kalp” adlı albümde buluştu. Oktay Kaynarca, Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Gizem Karaca, Emre Karayel, Özge Gürel, Kadir Doğulu, Murat Han, Aslıhan Gürbüz, Çiğdem Batur, Gözde Mukavelat  ve Emir Berke Zincidi ; “12 Kalp” albümünde kendi seçtikleri 12 şarkıyı seslendirdiler.


Oyuncuların yanı sıra Türkiye’nin en başarılı aranjörleri de “12 Kalp” albümü için bir araya geldiler. İskender Paydaş, Febyo Taşel , Ersay Üner,  Erem Yörük, Ceyhun Çelikten, Emirhan Cengiz, Mazlum Çimen albümde yer alan şarkıların düzenlemelerini yaptılar.
Geçmişten günümüze müzik dinleyicisinin kalbinde taht kuran sevilen on iki şarkının yeni düzenleme ve yorumlarının yer aldığı albümün ilk klip şarkısı Müslüm Gürses’in yorumu ile klasikleşen, sözlerini Tuna Kiremitçi’nin yazdığı “Affet”.  “Affet” bu albümde başarılı oyuncu Özge Gürel  tarafından seslendirildi. 


İki klip birden çekilen Albümün ikinci klip şarkısı ise Erkan Petekkaya’nın seslendirdiği Karadeniz türkülerinin klasikleri arasına girmiş “Divane Aşık Gibi”. Star Tv’nin başarılı dizisi Paramparça’nın sevilen oyuncusu Erkan Petekkaya bu türküyü özellikle çok sevdiğini ve bu albüm için özel olarak seçip, seslendirdiğini söyledi.


Albümde; reyting rekorları kıran “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinin iki başrol oyuncusu Deniz Çakır “Sen Benim Şarkılarımsın” ile,  Oktay Kaynarca ise “Niye Çattın Kaşlarını”  adlı türkü ile yer aldılar.
Deniz Seki’nin yorumu ile severek dinlediğiniz “Masal” adlı şarkı “Bir Kadın Bir Erkek” sitcomunda yıllarca beğenerek izlediğimiz Emre Karayel tarafından yorumlandı.  
Başarılı oyuncu Kadir Doğulu, daha önce Mehmet Erdem yorumu ile dinlediğimiz bir Sezen Aksu şarkısı olan  “Hakim Bey”i kendi tarzı ile yorumladı.


“Güzel Köylü” dizisindeki  başrolü ile milyonların beğenisini kazanan güzel oyuncu Gizem Karaca, Funda Arar klasiklerinden “Yak Gel” adlı şarkıyı seslendirirken, “Küçük Ağa” dizisinde ki rolü ile herkesin sempatisini kazanan çocuk oyuncu 'Emir Berke Zincidi' hayran olduğu Demet Akalın’ın yorumu ile ünlenen “Rekor” şarkısını seslendirdi.


“12 Kalp” albümünde ayrıca Murat Han, Fatih Erkoç’un klasikleşmiş bestesi “Ellerim Bomboş”; Aslıhan Gürbüz , ilk olarak Asya’nın seslendirdiği sözü ve müziği Mustafa Sandal’a ait  “Beni Aldattın” adlı şarkıları ile yer aldılar.
Kurtlar Vadisi dizisinde Savcı Leyla rolü ile sevdiğimiz Çiğdem Batur,  Sezen Aksu’nun  pop müziğinde techno akımını başlatan “Değer mi Hiç” şarkısını yorumlarken, Gözde Mukavelat; İzel’in yorumu ile severek dinlediğimiz “Bir Dilek Tut” adlı şarkıyı seslendirdi.

Yapımcılığını Samsun Demir’in üstlendiği  “12 Kalp” albümü 7 Ekim de tüm müzik marketlerde yerini alacak. 


 

 

Abone Ol :