Sinan Akçıl; '15 Temmuz Yürüyüşüne Beni De Davet Ettiler'

Abone Ol :

Sinan Akçıl; '15 Temmuz Yürüyüşüne Beni De Davet Ettiler'

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl önceki gün Kilyos'ta konser verdi. Konser öncesi soruları yanıtlayan Akçıl, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı ile ilgili duygularını dile getirdi.

"Türk halkı olarak 15 Temmuz'da karşı koymasaydık, burada ne müzik çalıyor olacaktı, ne de bir konser verebilecektik" diye konuşan Akçıl, şunları kaydetti: "Yaz şarkıları yerine hüzün çalıyor olacaktı. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Onların sayesinde şu an burada şarkı söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız'ın yürüyüşü olacak. Beni de davet ettiler. Yürüyüşe katılamıyorum ama sahnemde Türk bayrağı açacağım. 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutturmayalım ki ayakta kalalım. Çünkü o şehitler olmasaydı bu şarkıları söyleyemezdim."

"O MİLLİ BİR REFLEKSTİ"

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine tepkisini gösteren ilk isimlerden olan Akçıl, daha önce bu konuda şunları söylemişti: "Bazıları kafasını devekuşu gibi gömüp beklerken, ilk tweet'imi atarak belgeledim duruşumu. 'Gerçek askerlerseniz gelip beni de tutuklayın, sizin Türk askeri olduğunuza inanmıyorum' yazdım. Ülkemi bu şekilde kaybetmek istemedim. O karanlık dönemde sinmiş bir sanatçı olacağıma, başım dik ülkesi adına gerekeni yapan biri olmak istedim. Bundan bir kahramanlık beklentim yoktu. O milli bir refleksti."

Abone Ol :