Sertab Erener, 'Bir Kadın Şarkısı Yapalım İstedim'

Sertab Erener, 'Bir Kadın Şarkısı Yapalım İstedim'

Sertab Erener, “Bastırın Kızlar” isimli yeni single çalışmasının tüm detaylarını ilk kez kralmüzik.com için anlattı.

Sertab Erener ilk olarak gerek klibi, gerek şarkı sözleriyle büyük merak uyandıran yeni şarkısıyla nasıl buluştuğunu bizimle paylaştı.

Erener; “Şarkının önce bestesi vardı; sözleri bambaşkaydı. Ersay Serdarlı ile yıllardır arkadaşız…Onun bir bestesi,duyunca çok sevdim ama üzerindeki sözü revize edelim dedik. Sonra şarkının öyküsü bambaşka bir yere gitti.” Dedi.

Bir kadın şarkısı yapamak istediğini söyleyen Sertab Erener, uzun zamandır Can Bonomo, Emre Kula ile üçünün bir voltran oluşturduklarını söyledi. Erener; “Ersel de bu fikre çok sıcak baktı.Çalışması olağanüstü bir insandır.Bir yerlere çekiştiririm hep ben onu.Çok mahçup ve tatlı bir müzisyen bir arkadaşımdır.Dedim ki bu Can yazsa olur mu? Sonra Can Bonomo ile başladık işe. Adı “Bastırın Kızlar” oldu. Kadın gücü odaklı ki bence böyle bir şeye ihtiyacımız da var.”

“Ne zaman Eşit Bir Hayat Yaşarız Bilmiyorum...”

Sertab Erener yakın çevresinden şarkısına gelen tepkileri de anlattı. “Arkadaşlarım, eşlerim, dostlarım çok sevdi. Bakalım sokakta ki insanlar ne diyecek.Bence kadın meselesi her zaman taze olacak. Çünkü malesef erkek dünyasında yaşadığımız için sorun ne zaman biter,eşit bir hayat yaşarız bilmiyorum ama… İnsanlık problemi bu. O yüzden çok sevdiğim bir şarkı oldu.”dedi.

“Klip Süreci Oldukça Uzun ve Meşakkatli Geçti “

Yeni şarkısına oldukça renkli bir klip çeken Sertab Erener klip sürecini anlatırken, uzun bir süreç yaşadıklarını söyledi. Sertab Erener; “ Uzun bir süreç oldu .Bundan bir buçuk üç ayda önce ben Amerika’ya giderken çekimlerini tamamlamıştım. Ben oradayken editlenmesi ve parçanın çok önce çıkması gerekiyordu. Ama plandığın gibi gitmiyor bazen hayat. Aksilikler her şer de bir hayır vardıra kadar gitti. Klibi bambaşka bir yere götürdü. Sezen’in iki klibinde anime çizgisiyle çok güzel şeyler yaratan Sinan ile çalıştık .New York da yaşıyor ve buluştuk. O filmin içinde mekanlar yarattı. Çünkü biz Greenbox da çekmiştik. Bunun bir avantajı oldu. Sinan bunlara mekanlar çizdi. Umarım herkes sever. Değişik bir klip oldu. Şarkıya da yakıştı. Bazı şarkılar kliple buluşunca etkisi azalır, buluşmazlar. Müzikle klip bir araya gelince çok iyi bir harmoni lazım. Burda sanırım onu yaratabildik. Yani bazen denk geliyor güzel şeyler çıkıyor bazende olmuyor.”Dedi.

“Kendi Müziğimi Yaratmak İçin Bir Yolculuğa Çıktım”

Tek şarkılık bir çalışma ile albüm sürecenin zorluklarına da değinen Sertan Erener, her şarkının  kendi başına zorlu bir süreç ve emek olduğunu söyledi. Sertab Erener; “ Şarkının düzenlemesini stüdyoda  Emre Kula yaptı. Geçen albümde de birlikte çalışmıştık. Onun müziğine güveniyorum. Biraz da kendi kulvarımı yaratmak için kendi yolculuğuma çıktım. ’ Şimdi ki Pop’ dan biraz daha kopup, biraz daha klasik bir sound’a devam ediyorum. Ama bu şarkıda da  çok da dinamik  ve dans edilebilir şarkı çıktı. Emre ile çok güzel çalıştık. ” dedi. Sertab Erener, müzikal çalışmalarını hazırladıkları stüdyo hakkında da konuştu. Sertab Erener bu stüdyonun kendisi için çok özel olduğunu vurguladı. ” Bu stüdyo,evimiz. Her şeyi burada üretiyoruz. O yüzden böyle bir mekana sahip olmak, çalışmak çok güzel. Sadece aile üyelerimiz gelebilir. Çok sevdiğim arkadaşım Can, Fatma gelebilir. Kendi albümlerini kayıt edebilir. Yani sadece eşe dosta açık burası. ” Dedi.

“Yeni Bir Şeyler Aramak Benim Hayat Felsefem”

Müzikal kariyerinde her çalışmasında farklı şeyler denemeyi seven Sertab Erener, kendini hiç tekrar etmemenin ipuçlarını da kralmüzik.com’a anlattı. Sertab Erener; “Ben böyle biriyim. Hep bu örneği veriyorum ama iki gün aynı kaldırımda yürüsem çok mu aynı şeyi yaptım yan kaldırımda mı yürüyeyim diye söyleniyorum. O yüzden yeni bir şeyler aramak benim hayat felsefem. O yüzden hep böyle yeni bir şeyler üretiyorum. Ama bu da beni besliyor.Ben buyum. Böyle tanımlanmak benim hoşuma gidiyor. Eskimemek, yeni ve çağı yakalayabilmek. Hep bir adım önde olabilmek.”Dedi.

“2019’da Yeni Albüm Gelebilir”

Konserlerine de hız kesmeden devam eden Sertab Erener, gelecekte planladığı projelerini de anlattı. Kafasında binlerce proje olduğunu söyleyen Sertab Erener, hatta ikinci ve üçüncü şarkılarınında hazır olduğunu sözlerine eklerken, 2019 da yeni bir albüm gelebileceği müjdesini de verdi.

Özel Haber Deniz Rüya Özdemir