Rap'ın Yıldızları, Dj Sivo'nun İlk Albümü İçin Birarada!

Abone Ol :

Rap'ın Yıldızları, Dj Sivo'nun İlk Albümü İçin Birarada!

Ceza, Gazapizm, Khontkar, Ben Fero, Cashflow, Zen-G, Defkhan, Yener Çevik gibi Türkçe sözlü rap müzikseverlerin çok sevdiği başarılı isimler, DJ SİVO'nun ilk albümü GRIOT için birarada!

DJ Sivo’dan yılın albümü: “Griot”

DJ Sivo, 2021’e damga vuracak yeni bir albümle dinleyiciyle buluşuyor. 17 yıldır hiphop dünyasında olan başarılı isim DJ Sivo, ilk albümü Griot’u yayınlamaya hazırlanıyor. Sony Music etiketiyle 9 Temmuz’da yayınlanacak albüm; Ceza, Gazapizm, Khontkar, Ben Fero, Cashflow, Zen-G, Defkhan, Yener Çevik gibi Türkçe sözlü rap müzikseverlerin çok sevdiği başarılı isimlerle adından çok uzun süre söz ettirecek.

“Bu albümde herkes Griot!”

 

10 şarkıdan oluşan, her şarkının tınısında ve sözlerinde güçlü ögeler barındıran albümün ismi ise “Griot”. Battle,trap,arabesk,drill gibi pek çok tarzı içeren albüm hem Türkçe sözlü rap müziğin yıldızlarının buluşması hem de Z kuşağının bir sentezi olması özelliğini taşıyor. Bir film bütünlüğüne sahip ve birbirinden değerli rap sanatçılarının bir araya geldiği “Griot”u DJ Sivo şu sözlerle anlatıyor: “Griot’lar, Afrika’da kabilelerin sözlü tarihini ve geleneklerini kuşaktan kuşağa aktaran kişilerdir. Afrika’nın geleneklerle kültür mirasını hala ayakta tutan halk ozanlarıdırlar. Kahramanlık hikayelerini, şiir ve öyküler yoluyla anlatırlar. Bu anlamda bu albümdeki herkes bir Griot.”

2019 yılının Kasım ayından bu yana üzerinden çalışılan albümün büyük çoğunluğu pandemi nedeniyle uzaktan iletişimle kaydedildi. Her biri bu yılın hiti olacak 10 şarkının yer aldığı ve “Herkesin aslan kesildiği albüm” olarak tanımlayabileceğimiz Griot, uzun süre gündemden düşmeyecek.

Ceza ve Gazapizm ilk kez BASKIN şarkısında bir araya geldi!

 

DJ Sivo’nun tüm bildiklerini aktardığı Griot albümünde yer alan ve birbirinden farklı hikayeleri barındıran albümde Ceza ve Gazapizm ilk kez Baskın şarkısında bir araya gelirken, Harun Adil ve Rengin Eyvallah şarkısında yıkılmamayı ve ısrarla ayakta durmayı vurguluyor. Asil, Hazel ve Zen-G’nin seslendirdiği ve pozitif ruhuyla herkese hep bir ağızdan eşlik ettirecek Ablalarla Gez şarkısının yanı sıra yine ilk kez bir araya gelen Khontkar ve Anıl Piyancı’nın seslendirdiği Korsan yaz mevsiminin hareketliliğini fazlasıyla hissettiriyor. 

 

Usta sanatçılarla bir sentez oluşturulan, pozitif mesajlar içeren ve kült bir albüm olma potansiyeli barındıran “Griot” 9 Temmuz’da tüm dijital platformlarda yayında olacak. Albümde yer alan Korsan, Baskın, Ablalarla Gez, Yabadabadu ve Ölürüm şarkılarının klibi de aynı anda Sony Music Türkiye kanalında müzikseverlerle buluşacak.

DJ Sivo – GRIOT 9 Temmuz’da Sony Music etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Abone Ol :