Müslüm Filmi'ne Görkemli Gala!

Abone Ol :

Müslüm Filmi'ne Görkemli Gala!

Yönetmenliğini Can Ulkay ile Ketche ismiyle tanınan Hakan Kırvavaç'ın üstlendiği ve Kral FM medya sponsorluğunda 26 Ekim'de vizyona girecek  "Müslüm" filminin galası sanat dünyasından bir çok ünlü ismin katılımıyla gerçekleşti. Kral Pop Tv'den gerçekleşen  canlı yayınlarla   galanın en özel anları da  izleyici ile buluştu. .

Maslak'taki Uniq Hall'de gerçekleşen gösterim öncesi açıklamalarda bulunan filmin yapımcısı Mustafa Uslu, filmin Türkiye ile Avrupa'da cuma günü vizyona gireceğini söyledi.

Galaya gelen izleyiciler için yapılan özel hazırlığa da işaret eden Uslu, şunları söyledi; "Müslüm ağabeyin nasıl bir hayatı olduğunu gösteren bir zaman tünelimiz var. Çocukluğu, gençliği, trafik kazasını yaşadığı dönem ve Muhterem Nur'un hayatına girmesiyle, aşkla güzelleşen hayatını gösteren bir zaman tüneli yaptık. Tünelin çıkışında da 1978 yılında bir gazino kapısının girişini canlandırmaya çalıştık. Tıpkı o yıllarda olduğu gibi. Bir değişiklik olsun istedik. Madame Tussauds'dan da Müslüm ağabeyin balmumu figürü geldi."

Yapımcı Uslu, Gürses'in gazinoda sahne alırken seslendirdiği şarkılara da yer verildiğini aktararak, "Birlikte çok güzel bir film seyredeceğiz. Müslüm ağabeyin biyografik hayatını gösteren, aşkla dolu, sanatla desteklenmiş bir film izleyeceğiz. Sanat onu hep doğru yola sürüklemiş. Doğru yoldan çıkartmamış." diye konuştu.Sanatçının eşi Muhterem Nur'un verdiği desteğe de vurgu yapan Uslu, "İyi ki bize filmi çekme hakkını verdi. Bu hakkı vermeseydi unutulup gidebilirdi. Kolay kolay unutulmaz ama yine de şu anda Müslüm Gürses adına bir başyapıt oluştu. Bundan sonra gelecek nesillerle, Müslüm Gürses'i tanımak isteyenlerin bu filmi seyretmeleri bence yeterli" dedi.

"Gürses'i canlandırmak zor bir görevdi"

Gürses'i oynayan Timuçin Esen, senaryoyu okumadan önce Gürses'in hayatıyla ilgili detaylı bilgisi olmadığını ifade ederek, senaryodan ve sonrasında kendi yaptığı araştırmalar sonucu yaşam hikayesini öğrendiğini ifade etti. Esen, Gürses'i canlandırmanın kendisi için zor bir görev olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi; "Kendi özelinde çeşitli zorluklar barındırıyordu. İşin müzik kısmıyla ilgili ayrı, diğer kısımlarıyla ilgili de ayrı çalışmalarım oldu. Çok daha fazla sorumluluk yükleyen bir işti benim için, böyle büyük bir sanatçıyı ve güzel bir insanı canlandırmak. Hata yapmamaya çalıştık. Biraz titiz davrandık."

"Bütün bunların yaşanmış olduğunu öğrendikten sonra daha çok etkiledi"

Sanatçının annesini canlandıran Ayça Bingöl, filmi henüz izlemediğini ve çok heyecanlı olduğunu söyleyerek, "Çok merak ediyorum. Filmin ilk yarısında Müslüm'ün annesi var. Daha sonrasında yok. O bölümde olmadığım için daha çok merak ediyorum. İnşallah herkes çok beğenecek." diye konuştu. Senaryodan önce Gürses'in yaşamının bu denli dramatik olduğunu bilmediğini vurgulayan Bingöl, şöyle devam etti: "Senaryoyu okuduğumda çok etkilendim ve bunların hepsinin yaşanmış hikaye olduğunu, annesini ve kardeşini kaybediş biçimini okuyup, gerçekliğini öğrendikten sonra çok daha etkileyici geldi. Müslüm Gürses gibi bir sanatçının, güzel bir adamın bir parçası oldum. Bu da ayrıca çok gurur verici bir şey."

Gürses'in eşi Muhterem Nur'u canlandıran Zerrin Tekindor da senaryonun çok harika olduğunu söyleyerek, "Bu filmin içinde olmak çok doğru bir şeydi benim için. Çok mutluyum." dedi. Sanatçının kardeşi Ahmet'i canlandıran Taner Ölmez ise Gürses'i sevmemenin mümkün olmadığını dile getirerek, "Müslüm Gürses gerçekten özel bir yetenekti. Onun müzik kabiliyeti, dünyaya bakışı, geçmişi ve yaşadıklarıyla bugüne gelişi gerçekten bir mucize. O mucizenin bir parçası oldum ben de bu filmde." ifadelerine yer verdi.

Yönetmen Kırvavaç da film için 5 ay Adana'da kaldıklarını söyleyerek, "Meşakkatli bir işti. Sonucu sizlere kalmış." dedi.

Yönetmen Ulkay ise biyografi filminin çok zor olduğunu aktararak, "Müslüm Baba'nın dünyası, çok renkli, değişik, özel bir dünya. Olabildiğince yansıttık." dedi. Senaryosunu Hakan Günday ile Gürhan Özçiftçi'nin kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Martin Szecsanov, kurgusunu ise Mustafa Presheva yaptı.

 

Abone Ol :