Müslüm Baba'nın Hayatı Film Oluyor...

Abone Ol :

Müslüm Baba'nın Hayatı Film Oluyor...

Müslüm Baba'nın Hayatı Film Oluyor...

2013 yılında hayata veda eden  Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor...

Hafızalara kazınan şarkıların mimarı Müslüm Gürses, hayatını konu alan filmle yaşayacak. Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur, “Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar ”özel” bir adam olduğunu ben sağken, anlatmamız lazım. Yarın bir gün ben de bu dünyadan göçüp gideceğim. Gelecek nesillere Merhum Müslüm Gürses'den bir hatıra bırakmak istiyorum. Bu filmle Müslüm Gürses'i gelecek nesiller de tanıma fırsatı bulacak." şeklinde konuşurken, büyük katkılar sağladığı senaryonun son halini aldığını açıkladı.


Mine Şengöz önderliğinde hayata geçirilecek olan filmin senaryosunu yazar Hakan Günday üstleniyor. “Kinyas ve Kayra”, “Az”, “Daha” gibi birçok romana imza atan Günday’ın, iki kısa filmin senaryosunda da imzası bulunuyor.


2012 yılından beri edebiyatçılar, sosyologlar ve psikloglarla birlikte film için çalıştıklarını ve Müslüm Gürses hayattayken projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine Şubat ya da en geç Mart ayında, sanatçının ölüm yıldönümünde başlanacağını ifade etti.
 

 

 

Abone Ol :