Mine Dağ'dan "Çırpındı Karadeniz"e Farklı Bir Yorum!

Mine Dağ'dan

"Çırpınırdı Karadeniz" muhteşem bir yorum ve etkileyici bir kliple yeniden sevenleri ile buluşuyor. 2645 İstanbul Müzik’in yapımcılığında, Mine Dev’in farklı yorumu ve Alişan Günay’ın klip yönetmenliğini yaptığı bu unutulmaz eser, müzik listelerinde üst sıralara iddialı bir girip yapmaya hazırlanıyor.

Oldukça hüzünlü bir hikayesi olan ve 20. yüzyıl Türk dünyasının en önemli müzik eserleri arasında sayılan “Çırpınırdı Karadeniz” Mine Dağ’ın muhteşem yorumu ile tekrar sevenleri ile buluşuyor. Alişan Günay’ın yönetmenliğini yaptığı klip de hem çekimleri hem de teması dikkat çekiyor.

Türk dünyasının en sevilen eserlerinden biri olan Çırpınırdı Karadeniz’i yeniden yorumlamanın kendisini oldukça heyecanlandırdığını belirten Mine Dağ, “Yaptığımız bu çalışma benim içime sindi. Klip de tam istediğimiz gibi oldu. Sayın yönetmenimiz Alişan Günay ve ekibi büyük emek harcadı. Klipte Türk için önemli olan at ve kurt da yer alıyor. İzleyenler tarihimizi, cesaretimizi,  gerçek gücümüzü, kahramanlıklarımızı bu klipte bulacaklar. 2645 İstanbul Müzik’in yapımcılığında gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaya Sayın Abdullah Özdoğan da büyük destek verdi. İçimize sinen bir çalışma oldu. Çırpınırdı Karadeniz Türk’ün gücünü, cesaretini ve kahramanlığını anlatan bir eser. Biz de bu eserle dosta düşmana Türk’ün kim olduğunu hatırlatmış oluyoruz” dedi.

Mine Dağ’ın yeniden yorumladığı Çırpınırdı Karadeniz 30 Mart tarihinden itibaren digital platformlarda yerini alıyor. Aynı gün tüm müzik kanallarında da parçanın klibi yayınlanmaya başlayacak.