Hakan Taşıyan Karaciğer Nakli İçin Ameliyat Oldu

Abone Ol :

Hakan Taşıyan Karaciğer Nakli İçin Ameliyat Oldu

Hakan Taşıyan'dan sevindiren haber gelmiş, Karaciger nakli için donör bulunduğu bilgisi verilmişti. Yapılan tektikler sonucunda naklin gerçekleşmesinin uygun olduğu ve Hakan Taşıyan'ın ameliyat olacağı belirtilmişti. Ve planlanan ameliyat dün saat 16.00 civarı gerçekleşti.

Hqakan Taşıyan'ın  sosyal medya hesabından ise şu açıklama yapıldı: "Değerli doktorlarımızın aranan donörün bulunması haberini vermesiyle birlikte, büyük bir sevinç yaşadık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ndeki doktorlarımız, yaptıkları tektikler neticesinde donörün uyumlu olduğunu belirterek akşam üzeri 16.00 civarı karaciğer nakil ameliyatına başlamışlardır. Şu anda ameliyat süreci devam etmektedir. Bu süreçte dualarıyla ve canı gönülden çığ gibi büyüyen sevgileriyle yanımızda olan tüm Hakan Taşıyan, sevenlerinin ve gönül dostlarının dualarını bekliyoruz. Ameliyat süreci sonrasında tekrar bilgilendirme yapılacaktır." 

Hakan Taşıyan'ın nakil ameliyatının da başarılı geçtiği  ve sağlık durumunda şuan için herhangi bir olumsuzluk olmadığı öğrenildi. Taşıyan'a, bir kaç gün içinde kız kardeşinin böbreğinin nakledileceği belirtildi.

Hakan Taşıyan'ın arkadaşı Hakan Yılmaz, "Şu anda mutlu günümüz. Dün akşam itibariyle karaciğer nakli gerçekleşti. Ardından birkaç gün içinde böbrek nakli gerçekleşecek. Dün geceyi hastanede geçirdik, uzun süren bir operasyon. Hakan Taşıyan'ın sabah 'iyiyim' dediğini içeriden öğrendik. İnşallah daha da iyi olacak. Daha güzel sağlık haberlerini sizlerle paylaşacağız" dedi.

 Böbrek nakli için kız kardeşinin hazır olduğunu kaydeden Yılmaz, "Ancak birkaç gün sonra gerçekleşecek. Artık bir arayış kalmadı. Arayış bundan sonra sağlıktan yana, güzel haberlerden yana. Sağlığına kavuştuğunu, ayağa kalktığını aktarmak için sabırsızlanıyoruz" diye konuştu.

Abone Ol :