Fettah Can; 'Gaz İşinde İyiyim'

Fettah Can; 'Gaz İşinde İyiyim'

Besteci, söz yazarı ve yorumcu Fettah Can, Sultanbeyli ve Sancaktepe’nin en büyük kapalı alışveriş merkezi Atlaspark Alışveriş Merkezi’ndeki konseriyle sevenleriyle buluştu.

21 bin kişinin izlediği Atlaspark Alışveriş Merkezi’ndeki konserde Fettah Can, sevilen, hit olmuş şarkılarını seslendirdi.

Konser öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Fettah Can, yeni albüm çalışmasının olduğunu belirterek "Bitmeye çok yakın bir albüm var ama, eski şarkılardan oluşan bir albüm mü, sıfır şarkılardan oluşan bir albüm mü yapayım, bunun kararını veremedim.  Aklımda Kalanlar albümüm gibi yani, daha önce okunan şarkılarımdan bir albüm hazırlamak da istiyorum. Dinleyiciye yeniden hatırlatmak istediğim eski şarkılar var" dedi.

MURAT BOZ'UN YENİ ALBÜMÜ YOLDA

Son albümü "Janti"yi 2016 yılında çıkaran Murat Boz'un yeni albümü için şarkı arayışlarının başladığını da Fettah Can'dan öğrendik. Can "Murat Boz'la konuştuk. Onunla oturup yeni şarkılar için çalışacağız. Demet Akalın'ın yeni albümünde bir şarkıda katkım var; şarkı Cansu'nun şarkısı. Demet'in albümünde 1'den fazla şarkım da olabilir, görüşüyoruz sürekli..." dedi.

FETTAH CAN'DAN "DİPSİZ KUYU"NUN ÇALINTI İDDİALARI İÇİN YORUM GELDİ!
"BU BANA FIRSATÇILIK GİBİ GELİYOR!"

Başarılı müzisyene, Emrah Karaduman imzalı Aleyna Tilki şarkısı "Dipsiz Kuyum"un çalıntı iddiları sorulunca "Aynı melodilere değme şansınız çok yüksek. Sadece bizim için değil, İtalyanca, Fransızca, Almanca şarkılarda da bu böyle. Benim de başıma da geldi. Özledim şarkımda bende böyle bir durum yaşadım. Bende tazminat ödedim, 400 şarkımın içinde 1 tane böyle oldu. Bu tarz benzerlikler olacaktır. Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman'ın yaşadıkları bana fırsatçılık gibi geliyor" dedi.  
Uğur Bayar, Fettah Can'ın yazdığı, Murat Boz'un söylediği "Özledim" şarkısının kendisine ait olduğunu iddia edip, açtığı tazminat davasını kazanmıştı. Mahkeme, Boz ve Can'ın 3 bin TL maddi, 10 TL manevi tazminat ödemesine hükmetmişti.

"GAZ İŞİNDE ZİRVEYİM"

Fettah Can ikiz bebekleri Vera ve Oğul sorulunca da "Babalık dünyanın en güzel şeyi, tarifi yok. Gaz işinde zirveyim, ama alt açmada yokum, beceremem, ama mama hazırlıyorum. Kahvaltılarını ben hazırlıyorum" dedi.