Aleyna Tilki'nin İngilizce Single'ı 26 Şubat'ta Tüm Dijital Platformlarda!

Abone Ol :

Aleyna Tilki'nin İngilizce Single'ı 26 Şubat'ta Tüm Dijital Platformlarda!

Aleyna Tilki’nin uluslararası müzik piyasasında atacağı ilk büyük adımı “Retrograde” şarkısı yayında. Geçtiğimiz sene dünyanın en önemli müzik şirketlerinden biri olan Warner Music Group ile anlaşan genç sanatçının ilk uluslararası çıkışının hazırlıkları aylardır sürmekteydi.

 TÜM DÜNYAYA DUYURULACAK

Uzun zamandır merakla beklenen şarkı, Warner Music Global’in Aleyna Tilki’yi tüm dünya ülkelerine duyurduğu ilk çalışma olacak. Sadece Türkiye değil, müzik şirketinin dünyanın dört bir yanındaki tüm ofislerinin de desteğini alan Aleyna birçok ülkenin müzik platformlarında ön plana çıkarılacak. 

 ŞARKIDA DUA LIPA, King Henry ve DIPLO’NUN İMZASI VAR

Retrograde’in sözleri, tüm dünyada liste başı çalışmalarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip Grammy ödüllü Dua Lipa, Grammy adayı Sarah Hudson ve Coffee’ye, bestesi ise elektronik müziğin dahi ismi Diplo ile beraber King Henry ve Jr.Blender’a ait. Şarkının prodüksiyonunu Beyoncé, Justin Bieber, Mark Ronson, Charli XCX gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışan King Henry üstlendi. Retrograde’in mix ve master’ı ise Grammy adayı ses mühendisi Luca Pretolesi’nin ellerinden çıkma. Aleyna Tilki, şarkıda birbirinden ünlü starların vokal koçu ve prodüktörü olan Lorna Blackwood ile çalıştı.

21-02/25/thumbnail_image.png

 ŞARKININ ÇIKIŞI MERKÜR RETROSU’NUN BİTİŞİNE DENK GETİRİLDİ

“Retrograde” sözcüğü Astroloji’de gezegenlerin “Retro (Geriye Gidiş)” hareketini de temsil ettiğinden, Aleyna şarkıyı Merkür Retrosu’nun 25 Şubat’taki bitişinden önce çıkarmaktan özellikle kaçındı.

 SENİ GERİLETEN HER ŞEYDEN UZAKLAŞ

Şarkı, hayatının kontrolünü eline almanın, negatif, gerilemeye iten her durum ve bireyden ikonik bir duruşla uzaklaşmanın “Retrograde”lerin tümünü reddetmenin en “Aleyna” halini anlatıyor.

 VİDEO KLİP UZAY GEMİSİNDE

Şarkının, renkli görüntülere sahne olan, olay yaratacak video klibi Aleyna’nın uzay gemisinde geçiyor. Şarkıcının direk dansı yaptığı görüntülerin de yer aldığı videonun yönetmenliğini Aleyna Tilki, Emre Ünal ve Oğuz Erel iş birliği ile yaptı.

 

 

Abone Ol :