Ajda Pekkan Kendi Markasıyla Moda Dünyasına Adım Atıyor!

Ajda Pekkan Kendi Markasıyla Moda Dünyasına Adım Atıyor!

Ajda Pekkan, kendi markasıyla ilk kez moda sektörüne adım atıyor...

Her zaman kendi modasını yaratan Ajda Pekkan, hayat tarzını yansıttığı moda tutkusuyla,  Avrupa’da dünya starlarına tasarladığı kıyafetlerle adını duyuran ve birçok kez ödüle layık görülen başarılı moda tasarımcısı Zeynep Kartal ile 25 parçalık özel bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyon  17 Şubat’ta London Fashion Week’te özel bir defileyle ilk kez moda severlerin beğenisine sunulacak.

Gerçekleştirilen basın toplantısında şıklığıyla yine göz kamaştıran Ajda Pekkan yeni projesini anlattı.

Pekkan; "İlk fikir aşamasından hazırlık sürecine kadar büyük heyecan duyarak kendi markamla ilk kez moda sektörüne adım atıyorum. Bu yola dünya starlarının tasarımlarını giydiği, çok başarılı işlere imza atmış değerli moda tasarımcısı Zeynep Kartal ile çıktım. Müzikten sonra hayatımdaki ikinci tutkum hep moda olmuştur. Bugüne kadar teklifler aldım ama bu projenin aynı zamanda uluslararası bir platformda olması projeyi daha cazip hale getirdi. Sadece moda zevkimi beni sevenlerle paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda ülkemi temsil etme fırsatı da bulacağım. Bu durum benim için heyecan verici. Londra moda haftasına çok sayıda uluslararası basın mensubunun katılacağı bir organizasyonda özel bir defileyle Türk kadınını dünyaya tanıtma fikri beni motive ediyor. Biz sanatçılar olarak birçok yükümlülüğümüz bulunmaktadır, bana göre bunlardan en önemlilerinden biri de ülkemizin tanıtılmasıdır. Bugüne kadar bir sanatçı olarak tüm yükümlülüklerimi yerine getirmeye çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim.

Yıllarca yurtdışında yaşamış biri olarak, yurtdışında başka bir ülkenin vatandaşının başarılı olmasının zorluklarını bilen biriyim. Ama Sevgili Zeynep bugüne kadar bu işi başarı ile yerine getirmiş, birçok ödül almış çok değerli modacıdır. Aramızda da çok güzel bir sinerji yakaladık. Bu nedenle Ajda Pekkan ismini modaya taşırken ilk adımı AJDA PEKKAN BY ZEYNEP KARTAL adı altında atmayı tercih ettim. Kendimi kendim gibi hissedebildiğim şey ne ise, moda benim için o dur" diyerek ifade etti.