1977'nin Açılışı Gülse Birsel Yorumu İle "Olmaz Olsun" Yayında!

Abone Ol :

1977'nin Açılışı Gülse Birsel Yorumu İle

Türkiye'de latin müzik üzerine yaptığı albümler, özel projeler ve sahne performansları ile adından söz ettiren müzisyen Emir Ersoy, bu kez bizleri 1977 yılına götürüyor. "Siz Şanar Yurdatapan bestesi olan "Olmaz Olsun"un da yer aldığı Sezen Aksu'nun ilk stüdyo albümü ile tanışırken ben de dünyaya gözlerimi açıyorum 1977'de." diyerek albümün hikayesine giriş yapan Emir Ersoy, yeni projesinde bu kez kadın oyuncuları stüdyosunda ağırladı.

Sezen Aksu'nun yorumladığı ve yazdığı şarkılardan 1977 yılından başlayarak bir repertuar hazırlayan Ersoy, albümde yer alan şarkıları kadın oyuncuların seslendirmesi ve ses tekniği, enstrüman kullanımı olarak 1970'leri yaşatabilmeyi hedeflediğini dile getirdi.

 

21-06/11/img_7224.jpg

 

Üzerinde yaklaşık 1 yıldır çalıştığı "1977" albümü için müzikal ve görsel tüm detaylarla ilgilenen Emir Ersoy, Gülse Birsel, Leyla Lydia Tuğutlu, Aslı Bekiroğlu, Seda Bakan, Gökçe Bahadır, Hande Subaşı, Aslı İnandık, Oya Başar, Belçim Bilgin ile sürprizlerle dolu bir albüme imza attı.

 

Sony Music Türkiye etiketiyle 25 Haziran 2021 cuma günü piyasaya çıkacak olan Emir Ersoy "1977" albümünün açılışını bu cuma (11 Haziran) Gürsel Birsel yapıyor. Emir Ersoy'un düzenlemesi ile "Olmaz Olsun"u yorumlayan Birsel, 70'lerin ruhunu yansıtan kostümleri ve performası ile ortaya çok renkli bir iş çıktı.

Abone Ol :