Erkan Eroğlu

Erkan Eroğlu

Erkan Eroğlu, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Çoğu kişinin aksine 5 yaşında piyano çalmaya başlamadı. Ama ortaokul yıllarında arkadaşlarına kasetlerden şarkı çalmışlığı da vardır.
Amatör müzik stüdyosu çalışmalarından sonra profesyonel radyo hayatına 2007 yılında Radyo Klas’ta “Klas Mix” isimli programla başladı. 2009 yılında Süper FM’de mikrofon başına geçti. Süper FM’de bulunduğu dönem içerisinde Müzik Direktörü yardımcısı gibi birçok pozisyonda görev aldı.
2011 yılında Süper FM’den ayrılıp Türk Popunun yeni markası Kral Pop’un kuruluşu için Doğuş Yayın Grubu’na transfer oldu. Kral Pop Radyo’da program yapımcılığının yanında sırasıyla Kral Pop Program ve Prodüksiyon Sorumlusu, Kral Grubu Program ve Prodüksiyon Sorumlusu görevlerini üstlendi. Şu anda da Kral Pop Müzik Direktörü olarak medya sektöründeki serüvenine devam ediyor. Aynı zamanda Kral Pop TV’de Cinepop ve Kral Pop Rock isimli programları hazırlayıp, sunuyor.
Son olarak Kral Digital’in kurulmasıyla birlikte elektronik dans müzik radyosu K-Dance‘in yönetimini üstlenen Erkan Eroğlu, radyo hayatının dışında 2007 yılından beri birçok gece kulübünde ve etkinliklerde performans göstermeye devam ediyor.