HABERLER

Şöhretler Eşliğinde Moda Sergisi!

Güncelleme: 03.05.2017 10:11

cover

ABD’nin New York kentindeki Metropolitan Sanat Müzesi Kostüm Enstitüsü’nün yıllık moda sergisi ve galası yine dünyaca ünlü isimleri bir araya getirdi.

ABD'nin New York kentindeki ünlü Metropolitan Sanat Müzesi (MET) Kostüm Enstitüsü'nün geleneksel balosu önceki gün düzenlendi.

Bu yılki sergi ve galanın onur konuğu, ünlü Japon tasarımcı Rei Kawakubo oldu. 1948'den bu yana benzer etkinliklere ev sahipliği yapan Kostüm Enstitüsü, 75 yaşındaki Kawakubo'nun heykel ve soyut mimari benzeri moda kreasyonlarının yer aldığı "Rei Kawakubo /Comme des Garçons: Art of the In-Between" başlıklı sergisini ağırladı.

Küratörlüğünü Andrew Bolton'un yaptığı sergide yaklaşık 150 parça yer aldı. Sergi, 4 Eylül'e kadar gezilebilecek. Ünlü Japon tasarımcı Kawakubo, 1983'te Yves Saint Laurent'ten sonra hayatta iken müze tarafından sergi düzenlenen ve özel bir galayla kutlanan ikinci tasarımcı unvanını elde etti. Müze, sergi için önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da bir gala gecesine ev sahipliği yaptı.

Gala gecesi, birbirinden ünlü birçok şöhretin şıklık yarışına sahne oldu. Geceye katılanlar arasında, tasarımcının arkadaşı olan ve eski Başkan Barack Obama döneminde ABD'nin Tokyo Büyükelçiliği görevinde bulunan Caroline Kennedy de yer aldı.

Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni Anna Wintour'un ev sahipleri arasında olduğu galaya, Donatella Versace, Huma Abedin, Madonna, Nicki Minaj, Halle Berry, Celine Dion, Julianne Moore, Rihanna, Serena Williams, Kim Kardaşyan ve Jennifer Lopez de katıldı. İlk kez 1946'da başlayan MET Gala'nın kuruluş fikri moda endüstrisinin önemli isimlerinden Eleanor Lambert'e ait. Lambert baloyu New York'un yüksek sosyetesinin yararına para toplamak amacıyla düzenliyordu. Balo 1999'dan beri Anna Wintour tarafından moda dünyasına ve Metropolitan Sanat Müzesi'ne destek amaçlı organize edilmeye başladı.

MET Gala'da selfie yasak. Ancak 19 yaşındaki Kylie Jenner tuvalette çektiği fotoğrafla bu kuralı yıktı. 1) Ashton Sanders 2) Luka Sabbat 3) Kylie Jenner 4) A$AP Rocky 5) Kendall Jenner 6) Paris Jackson 7) Kim Kardaşyan 8) Lily Aldridge 9) Puff Daddy 10) Frank Ocean 12) Slick Woods 13) Brie Larson.

MASASI 275 BİN DOLAR

Galaya katılmak için masa başına 275 bin dolar ödemek gerekiyor. Ancak bu parayı ödeyen herkes galaya giremiyor. Davetli listesi Wintour'un onayından geçiyor. Her yıl ortalama 650-700 arasında kişi baloya davet ediliyor. Toplanan para müzedeki 35 bin kıyafet ve aksesuvarın bakımı ile yeni tasarımcıları desteklemek için kullanılıyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Inna'dan Yeni Şarkı!
  cover
  Palmalife Bodrum Beach Party Serisi Steve Aoki ile Devam Ediyor!
  cover
  Adele Konserlerini İptal Etti!
  cover
  LCD Soundsystem Yeni Albümünü Duyurdu!
  cover
  iHeartRadio Ödülleri Sahiplerini Buldu!