HABERLER

Zuhal Olcay "Başucu Şarkıları 3" Albümüyle Sessizliğini Bozuyor!

Güncelleme: 10.02.2015 12:23

cover

Zuhal Olcay, 90'lı yılların hafızalardan silinmeyen Türkçe Pop şarkılarını yeniden yorumladığı, 9 şarkının yer aldığı "Başucu Şarkıları 3" albümünü Ada Müzik etiketiyle 13 Şubat'ta yayınlıyor.

Müzik direktörlüğü ve aranjörlüğünü Cem Tuncer'in yaptığı albümde yer alan "Sevda Kuşun Kanadında" ve "Söyleyemedim" adlı şarkının aranjörlüğünü Tolga Kılıç, vokal koçluğunu Yonca Kocadağ üstlendi.

Alp Turaç'ın miks'ini Mirko Ettore D'Agostino'nun mastering'ini yaptığı "Başucu Şarkıları 3"ün kayıtları Saygın Özatmaca tarafından Babajim stüdyosunda gerçekleşti.

2015'in en iyi ve sağlam albümlerinden biri olan "Başucu Şarkıları 3"te geçmişten günümüze kendini taşıyabilen, akıllarda kalmayı başarmış; ‘’Nadir Göktürk ‘ten ‘’Eksik Bir Şey’’, Atilla Engin ‘den ‘’Kumsalda’’, İlhan Şeşen ‘den ‘’Ağlıyor İstanbul’’, Cem Karaca ’dan ‘’Sevda Kuşun Kanadında’’, Ahmet Kaya ‘dan Yalan da Olsa, Ülkü Aker ‘den ‘’Söyleyemedim’’, Fecri Ebcioğlu ’dan ‘’Dünya Dönüyor’’ ,"Pencereler Önünde" ve yepyeni yorumuyla sözleri Leyla Tuna, bestesi Onno Tunç’a ait ‘’İyisin” şarkısı yer alıyor.

Fotoğraflar’ını Anthony Macri'nin çektiği kapak tasarımını  Amir Shingray'ın yaptığı albümün ilk video klibi, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde "Pencereler Önünde" isimli şarkıya çekildi.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!