HABERLER

Zuhal Olcay "Başucu Şarkıları 3" Albümüyle Sessizliğini Bozuyor!

Güncelleme: 10.02.2015 12:23

cover

Zuhal Olcay, 90'lı yılların hafızalardan silinmeyen Türkçe Pop şarkılarını yeniden yorumladığı, 9 şarkının yer aldığı "Başucu Şarkıları 3" albümünü Ada Müzik etiketiyle 13 Şubat'ta yayınlıyor.

Müzik direktörlüğü ve aranjörlüğünü Cem Tuncer'in yaptığı albümde yer alan "Sevda Kuşun Kanadında" ve "Söyleyemedim" adlı şarkının aranjörlüğünü Tolga Kılıç, vokal koçluğunu Yonca Kocadağ üstlendi.

Alp Turaç'ın miks'ini Mirko Ettore D'Agostino'nun mastering'ini yaptığı "Başucu Şarkıları 3"ün kayıtları Saygın Özatmaca tarafından Babajim stüdyosunda gerçekleşti.

2015'in en iyi ve sağlam albümlerinden biri olan "Başucu Şarkıları 3"te geçmişten günümüze kendini taşıyabilen, akıllarda kalmayı başarmış; ‘’Nadir Göktürk ‘ten ‘’Eksik Bir Şey’’, Atilla Engin ‘den ‘’Kumsalda’’, İlhan Şeşen ‘den ‘’Ağlıyor İstanbul’’, Cem Karaca ’dan ‘’Sevda Kuşun Kanadında’’, Ahmet Kaya ‘dan Yalan da Olsa, Ülkü Aker ‘den ‘’Söyleyemedim’’, Fecri Ebcioğlu ’dan ‘’Dünya Dönüyor’’ ,"Pencereler Önünde" ve yepyeni yorumuyla sözleri Leyla Tuna, bestesi Onno Tunç’a ait ‘’İyisin” şarkısı yer alıyor.

Fotoğraflar’ını Anthony Macri'nin çektiği kapak tasarımını  Amir Shingray'ın yaptığı albümün ilk video klibi, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde "Pencereler Önünde" isimli şarkıya çekildi.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Sibel Can'a İzmirlilerden Sevgi Seli!
  cover
  Gökhan Kırdar'dan Albüm Müjdesi!
  cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Tech Drone League 2.Etap Yarışları Başlıyor!
  cover
  'Rubato ile Başka Şarkı'nın Konuğu; Kubat!