HABERLER

Yılın Beklenen Filmi “ Mucize”

Güncelleme: 29.12.2014 12:17

cover

YÜREKLERE DOKUNAN KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ

Mahsun Kırmızıgül, Beyaz Melek’, ‘Güneşi Gördüm’ ve ‘New York’ta Beş Minare’ filmleriyle  şüphesiz  sinema dünyasının en çok sevilen ve en çok takip edilen ismi.  Ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül, 4’üncü filmi olan Mucize’sinin fragmanı herkesin dilinde. Diğer filmlerinden çok farklı görünen fragman ve kamera arkası görüntülerinde  Mahsun Kırmızıgül bu kez dramın yanında Komedi unusurunu da kullanması izleyenleri şaşırttı.   Bugüne kadar çektiği filmlerde toplumsal olayları konu alan ünlü yönetmen, dördüncü kez yönetmenlik koltuğuna geçerek, yine yönetmen, senaryo, müzik ve oyunculuğuyla filmde yer alıyor. Yapmış olduğu filmlerle 10 milyon seyirciyi yakalayan ünlü yönetmen kariyerinin dördüncü filmi Mucize ile yeni yılın ilk günü 1 Ocak’ta rekor bir sayı ile tam 930 salonda  Avrupa , Azarbeycan’da aynı anda vizyona girecek. 

MAHSUN MUCİZEY’İ ÖĞRETMENLERE ADADI.

Ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül, yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkarak yazdığı Mucize filminde,  fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesini anlatıyor. Talat Bulut’un oynadığı Egeli bir köy öğretmeninin Anadolunun ücra bir köşesine  sürgüne gidişini anlatan Ünlü Yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Mucize filmini  öğretmenlere adadı.

FİLMİN MEKANLARI VE ÇEKİM SÜRESİ

Mucize filminin çekimleri üç ayrı mevsimde gerçekleşti. Yaz döneminde 40 dereceyi bulan çekimler,   Kışın -38 dereceyi bulan sert soğuklarda tamamlandı. Hazırlıkları altı ay süren filmin çekimleri 11 hatfada tamamlandı. Mucizede kulanılan mekanlar İzmir Foça, Uşak, Kars, Kağızmana bağlı bir köyde gerçekleşti

BU YILIN BEKLENEN EN BÜYÜK FİLMİ MUCİZE

Mahsun Kırmızıgül filmlerini bekleyen büyük bir sinema kitlesi dört yıl aradan sonra yeni filmi Mucize için sinemalara gitmek için gün sayımaya başladı.  Kırmızıgül’ün Mucize’si bu yıl sinema salonlarının ve izleyicisinin en çok beklediği ve umut bağlakıları film olma özelliğini taşıyor.

ŞAŞI MAHSUN GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Mahsun Kırmızıgül,  filminde şaşırtacak kadar değişti. Yakışıklılığıyla tanınan Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi Mucize için uzun bıyık bırakarak, saçlarını keserek şaşı oldu.   Filmin çekimleri sırasında arkadaşları ve  öz annesin bile tanımadığı Kırmızıgül yeni filmi için inanılmaz bir karakteri canlandırdı.  Şaşı bir karakterle fragmanda karşımıza çıkan Mahsun Kırmızıgül’ü en yakınları dahil kimse tanıyamadı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!