HABERLER

Video Oyunu Gerçek Oldu! (+18)

Güncelleme: 05.11.2014 15:06

cover

Günümüzdeki oyunların görüntü, hikaye ve ses kalitesiyle kusursuza doğru bir gidişat sergilediğini söylesek yanlış olmaz.

Özellikle FPS oyunlarındaki aksiyon sahneleri bizleri oturduğumuz yerden sıçratmaya yeterken öyle anlar oluyor ki kendimizi bir anda çatışmanın içerisinde buluyor ve gerçek hayattan kopuyoruz. Geni geliştirilen sanal gerçeklik sistemleri de bizleri oyun dünyasının içerisinde bir karakter yaparken oyun keyfini kat ve kat arttırıyor.

Peki oyunlar gerçek hayata yansıtılsa nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? İşte tam da bu noktada Ilya Naishuller bu durumu hayal etmiş ve alışılan FPS oyun akışını gerçek hayata yansıtmış. Özel kameralarla yapılan çekimler sonunda nefes kesen bir film oluşturan Ilya Naishuller, tüm filmi oyunlarda olduğu gibi birinci kişinin gözünden bizlere aktarırken atmosferin etkisiyle izleyenleri nefesini kesmeyi başarmış.

Silikon Vadisi'ndeki habere göre şu an filmin tüm çekimlerinin bittiği belirtilirken Ilya Naishuller’in bu ilginç çalışması ses ve efektleri zenginleştirmek adına Indiegogo’da sizlerin bağışlarını bekliyor. Lafı daha fazla uzatmadan Ilya Naishuller’in yapımını üstlendiği o filmin bir bölümünün yer aldığı o video ile şimdi sizleri baş başa bırakıyoruz.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Tech Drone League 2.Etap Yarışları Başlıyor!
  cover
  'Rubato ile Başka Şarkı'nın Konuğu; Kubat!
  cover
  Kral Vizyon; 'Her Şey Seninle Güzel'
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!