HABERLER

Ünlü Şarkıcı Roman Sanat Akademisi Kuruyor!

Güncelleme: 19.08.2014 09:59

cover

Roman Sanat Akademisi kurmak için çalışmalara başlayan Kibariye, genç yetenekleri keşfedip müzik dünyasına kazandıracak.

Akşam'dan Önder Sarıahmetoğlu'nun haberine göre arabesk müziğe armağanından vefa… Sanat hayatında 40 yılı deviren Kibariye, Roman Sanat Akademisi kuruyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösterecek özel okulda Roman vatandaşlar ücretsiz eğitim alacak. İstanbul’da Romanların yaşadığı bölgelerde bizzat kendi arsa araştırması yapan Kibariye; Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yetenekleri gizli kalmış virtüözleri bu çatının altında toplayacak. Ekim ayında 40. sanat yılı için özel bir konser vermeye hazırlanan sanatçı, Tarkan, Sezen Aksu, Şebnem Ferah gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşacağı geceden elde edilecek geliri akademinin inşası için kullanacak.

Kendisi de ders verecek

ADINI taşıyacak olan Roman Sanat Akademisi’nde eğitmen olarak ders vereceğini belirten Kibariye, şunları söyledi: "İçimizde 20 yıl sonra Roman olduğunu kabul eden sanatçı arkadaşlarımız vardı ama ben kendimi bildim bileli kimliğimi, kim olduğumu, nereden geldiğimi saklamadım. İstiyorum ki yetenekli gençlerimiz alacakları eğitimle bu yeteneklerini pekiştirerek daha faydalı işler yapabilsinler. Bu benim için bir vefa borcuydu. 40’ıncı yıla nasip oldu.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!