HABERLER

Türk Sinemasının En Pahalı Filmi: Son Mektup!

Güncelleme: 16.12.2014 09:40

cover

Maliyeti 20 milyon TL!

Çanakkale Savaşı’nı konu alan ve sinema tarihimizin en görkemli filmlerinden biri olmaya aday ‘Son Mektup’tan ilk kareler basına yansıdı. 20 milyon TL ile en yüksek bütçeli Türk filmi olan ‘Son Mektup’ Mart 2015’te Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında 100 ülkede vizyona girecek

20 milyon TL’lik bütçeyle rekora imza atan ‘Son Mektup’ 100 ülkede birden vizyona girecek.

Çanakkale Savaşı günlerinde yazılan bir mektubun hikayesini anlatan  ‘Son Mektup’,  Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında 100 ülkede birden vizyona girecek. Mart 2015’te tüm Türkiye’de sinemaseverlerle buluşacak olan filmin başrollerini Tansel Öngel,  Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal ve  Bülent Şakrak paylaşıyor. Filmde gönüllü olarak Çanakkale’ye giden ve orada tanışan Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem (Tansel Öngel) ile Nihal Hemşire, (Nesrin Cevadzade) bir yandan savaşın zorlu şartlarında mücadele ederlerken, diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğa sahip çıkarlar. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın yardımları sayesinde kurtulan “Küçük Gazi Fuat”, Salih Yüzbaşı ile Nihal Hemşire arasında ölene kadar sürecek bir sevdanın da şahidi olur.

Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yıldönümü olan 18 Mart’ta vizyona girecek olan filmde bir hemşireyi oynayan Nesrin Cevadzade, iki Altın Portakal ödülüyle son yılların en dikkat çekici kadın oyuncularından.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!