HABERLER

Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Kerem Kınık, Mehmet'in Gezegeni'ne Konuk Oldu!

Güncelleme: 15.03.2018 09:50

cover

Şefkat Nöbeti Suriye'de yaraları saracak...

Türk Kızılay’ı, Suriye'deki insani yardım faaliyetlerine destek sağlanması amacıyla bir ay sürecek bir kampanya başlattı; adı, "Şefkat Nöbeti".

Kampanyanın içeriğini Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Kerem Kınık anlattı. Suriye'deki iç savaşın 7. yılı olduğuna işaret eden Kınık, "Biz her düşeni kaldırmak, her yarayı sarmak, her açı doyurmak, her yerinden edilmişe bir sığınak olmak için yola çıktık." dedi.

Türkiye'nin kendilerinden "aman dileyen" 3,5 milyona kapılarını açtığını söyleyen Kınık, bir o kadar insana da Suriye'nin içinde yardım ulaştırılmaya devam edildiğini belirtti... Askerin de, Türkiye'deki Suriyelilerin vatanlarına dönmesi için gerekli altyapıyı hazırlamaya gayret ettiğine dikkat çeken Kınık, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Bizler de insan yardım aktörleri olarak hayatın normale dönmesi için, çadırlarda gözünü açmış bebeklerin geleceğini kurtarabilmek için, bir ulusun, bir toplumun, komşularımızın Çanakkale'de 10 bin şehit vermiş olan Suriyeli dedelerimizin torunlarına destek olmak için Şefkat Nöbeti tutuyoruz."

Şefkat Nöbeti kampanyasına destek vermek isteyen yardımseverlerin "bağış" yazıp 2868'e mesaj göndermesi yeterli. Böylece, Türk Kızılayı'na 10 liralık destek sağlamak mümkün

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!