HABERLER

Sümer Ezgü ve Süper Çocuklar!

Güncelleme: 06.06.2014 16:23

cover

Türküleri rock, senfonik altyapı, Türk Halk Müziği enstrümanlarıyla harmanlayarak hazırladığı yeni albümü "Sümer Ezgü ve Süper Çocuklar" piyasada...

Türk Halk Müziği'nin usta sanatçısı Sümer Ezgü'nün; türküleri rock, senfonik alt yapı ve Türk Halk Müziği enstrümanlarıyla harmanlayarak hazırladığı yeni albümü "Sümer Ezgü ve Süper Çocuklar" müzik marketlerde yerini aldı.

Sümer Ezgü, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek müzikseverlerin beğenisine sunduğu albümde türküleri çocuklarla beraber seslendirdi.

"Kalenin Bedenleri", "Leblebi Koydum Tasa", "Tin Tin Tini Mini Hanım", "Horozumu Kaçırdılar" olmak üzere toplam dört eserin yer aldığı "Sümer Ezgü ve Süper Çocuklar" adlı albümde, "Leblebi Koydum Tasa" ve "Kalenin Bedenleri" isimli türkülerin remixi de yer alıyor.

Aralarında 9 yaşındaki oğlu Ozan'ın da yer aldığı çocuklarla çok keyifli bir stüdyo süreci geçirdiklerini ifade eden Sümer Ezgü, şunları söyledi:

"Ülkemizde çocuklara yönelik yapılan müzik kayıtları çok esnafça ve kalitesiz. 9 yaşındaki oğlum Ozan; Hannah Montana, Justin Bieber, One Direction dinliyordu. Onun ve arkadaşlarının kendi türkülerini tanıması için müzik öğretmenleriyle konuşup bir proje hazırladım.

Çocuklar okul müziğinde türküleri farkında olmadan öğreniyor ama sahnede dinledikleri tarzda müzikler onların daha çok ilgilerini çekiyor.

 Ritimler ve güçlü sesler onlar için dikkat çekici. Ben de rock alt yapıya senfonik süslemeler ilave ederek geleneksel cura, zurna, sipsi gibi halk sazları kullandım.

Çocuklar grubun adını Süper Çocuklar koydu."

Sümer Ezgü bu projenin seri olarak devam edeceğinin de müjdesini verdi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!