HABERLER

Stephen King’in Eseri Kara Kule Geliyor!

Güncelleme: 15.04.2015 09:47

cover

Yıllardır gündemde olmasına karşın yüksek maliyet yüzünden başlanamayan proje sonunda Sony Pictures ve Media Rights Capital şirketlerince üç film ve aradaki bağlantıyı sağlayacak diziler formatına hayata geçirilecek.

Radikal'de yer alan habere göre; Stephen King’in Robert Browning’in “Childe Roland Kara Kule’ye Geldi” adlı şiirinden hareketle, J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi ve Sergio Leone’nin spaghetti western filmleriyle harmanladığı Kara Kule serisi, silahşor Roland Deschain’in gizemli Kara Kule’yi arayışını anlatır. Yedi kitaplık serinin ardından King, kendi deyişiyle "Büyücü ve Cam Küre ile “Calla’nın Kurtları arasındaki boşluğu dolduracak Anahtar Deliğinden Sızan Rüzgâr"ı yayımlamıştı.

Rolling Stone dergisine verdiği bir söyleşide King seri hakkında, “Kara Kule’yi asla tamamlayamadım. Onu henüz yayına hazırlanmamış bir kitap olarak gördüğümden sanki ilk müsveddelerine bakıyormuşum gibi geliyor. Beşinci veya altıncı kitabı yayımladığımda kendi kendime şöyle düşündüğümü hatırlıyorum: Bu gerçekten tek bir roman” diye konuşmuştu.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Tech Drone League 2.Etap Yarışları Başlıyor!
  cover
  'Rubato ile Başka Şarkı'nın Konuğu; Kubat!
  cover
  Kral Vizyon; 'Her Şey Seninle Güzel'
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!