HABERLER

Soprano Zara!

Güncelleme: 25.12.2015 19:52

cover

Ağlatan Konser

İstanbul’un en sevilen konser mekanlarından Cemal Reşit Rey, önceki akşam muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı. CRR Senfoni Orkestrası bünyesinde Orkestra Şefi Martin Kerschbaum ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan (piyano), Zara (soprano), Çağ Erçağ (viyolonsel), Burcu Karadağ (ney), Emre Günay (timpani, bendir), Su Güneş Mıhladız (Solo dans)’dan oluşan bir orkestrayla gerçekleşen konser esnasında bir çok izleyici gözyaşlarına boğuldu. 

‘Orkestra ve Viyolonsel İçin Sessiz Diyaloglar ve Mevlana Simyacı Senfonik Şiiri adı altında iki bölümden oluşan konserde bembeyaz bir kostümle sahneye çıkan Zara, sanat hayatı boyunca ilk kez ‘Soprano’ olarak sahne aldı.

Konser öncesi kısa bir röportaj veren Zara ‘Haftalardır prova yapıyorum, tarzımızın çok dışında bir gece. Bu solistlerin yanında, hiç olmadığım bir şekilde soprano olarak sahne alıyorum. Hz. Mevlana’ya ithaf edilmiş besteler, bildiğimiz ilahiler farklı ve klasik müzik olarak sunuluyor’ dedi.

Mesnevi’yi çok sevdiğini belirten sanatçı ‘Mesnevi eserinden, onun ‘Sus ve dinle’ diye başlamasından çok etkilenirim.  Bizim insanlığımızı, bizi kurtaracak anahtarlar içinde yazılı. Sonsuz sevgim var tasavvufa. O anlamda kendimi yetiştirmeye çalışıyorum’ şeklinde konuştu.

Konser sonrası yoğun istek üzerine bis yapan orkestraya Zara’nın seslendirdiği ‘Bendeki Sen’ şiirinin yazarı Hüsnü Çınar da eşlik etti. Orkestra, müzikseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!