HABERLER

“Somuncu Baba Aşkın Sırrı” 1 Nisan’da Vizyonda!

Güncelleme: 01.03.2016 11:51

cover

Kral Medya Sponsorluğunda 1 Nisan’da izleyiciyle buluşacak olan "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminin yönetmen ve yapımcısı Kürşat Kızbaz, oyuncuları Furkan Palalı, Ali Sürmeli, Altan Akışık, Altan Gördüm, Emin Olcay, Fırat Tanış, Gürkan Uygun, Haldun Boysan, Kenan Bal, Saruhan Hünel, Serdar Yeğin, Sinan Albayrak, Suna Selen, Tuvana Türkay, Yunus Emre Yıldırımer ve filmin çekimlerine ev sahipliği yapan Aksaray’ın Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen basın toplantısında bir araya geldiler.

"Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filmi, genç bir dervişin ilahi aşkı arayışı ve bu uğurdaki zorlu mücadelesini konu ediniyor. Sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi temalar üzerinden işlenen film, aynı zamanda Somuncu Baba'nın aşkı arama yolunda Hicaz'dan Şam'a, Bursa'dan Aksaray'a uzanan hikayesiyle bir yol filmi olma özelliği de taşıyor.

“Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filmi İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Çince ve Rusça alt yazılı versiyonlarıyla 50 ülkede vizyona girecek. Basın toplantısının bitiminde Kürşat Kızbaz, Furkan Palalı, Tuvana Türkay ve Saruhan Hünel misafirlere ekmek ikram ettiler.

“Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminde “Somuncu Baba”yı canlandıran Furkan Palalı, “Somuncu Baba Aşkın Sırrı seti benim içim okuldu. Büyük ustalarla karşı karşıya oynamak çok heyecanlı ve gurur vericiydi. Partnerim Tuvana ile olan duygu yoğunluğu yüksek sahnelerimizde de birbirimizin işini kolaylaştırdık diye düşünüyorum” dedi.

“Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminde Furkan Palalı’nın eşini canlandıran Tuvana Türkay, “Özel hayatımda ilgi duyduğum bir konuyu işleyen bir filmde bu kadar büyük ustalarla oynamak benim için büyük gurur. Sinema hata kaldırmayan bir platform ve partnerinle olan uyumun gerçekten çok önemli. Biz bunu yakalayabildik diye düşünüyorum. Her şeyden önce insan olarak yakaladık. Furkan gözleri sevgi ve saygıyla bakan bir oyuncu.” dedi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!