HABERLER

Şok! Tüy Dökücü Sprey İlanında El Kaide Liderinin Resmi!

Güncelleme: 05.11.2014 10:35

cover

11 Eylül saldırılarının mimarlarından olduğu gerekçesiyle Guantanamo'da tutulan ve idam istemiyle yargılanan El Kaide liderinin fotoğrafının Türkiye'de bir tüy dökücü ürün ilanında kullanılması ABD'de büyük yankı uyandırdı.

Türkiye 'deki bir kozmetik şirketinin internette yayımlanan tüy dökücü sprey ilanında 11 Eylül saldırılarının mimarlarından olduğu düşünülen eski El Kaide lideri Halid Şeyh Muhammed'in fotoğrafının kullanılması, ABD 'de haber oldu.

Halen ABD tarafından Guantanamo'da tutulan ve idam cezasıyla yargılanan Muhammed'in fotoğrafının söz konusu ilanda kullanılmasıyla ilgili haber ilk olarak Amerikan haber sitesi Vox'ta yayımlandı, ardından da diğer yayın organlarınca alıntılandı.

Şirket sahibinin kardeşi Mehmet Can Yıldız, Hurriyet Daily News'a yaptığı açıklamada, fotoğrafı İnci Caps isimli internet sitesinde bulduklarını ve uykusuzlukla ilgili esprilerde kullanıldığını gördüklerini belirterek şöyle dedi:

"İnternette popüler bir resim olduğu için böyle bir ilan yaptık. Terörist olduğunu bilmiyorduk. Bayağı da kıllı bir arkadaş. Vücut yapısı bizim ürüne uygun olduğu için seçtik. Herhangi bir şey ima etmek için değil. İşin buraya geleceğini bilmiyorduk."
Etiketler : 11 eylül saldırısı reklam el kaide idam cezası halid şeyh muham

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!