HABERLER

Şok! Dövme ve Piercing Yasaklandı!

Güncelleme: 16.12.2014 10:59

cover

Kozmetik ve takı hayvanlar için değildir!

Evcil hayvanlarına kozmetik dövmeler ya da piercing yaptıranların başı belaya girecek artık.

ABD'nin New York eyaleti sınırlarında, Vali Andrew Cuomo'nun da onayladığı yada ile evcil hayvanlara dövme yapmak ve takı takmak yasaklandı.

Demokrat Parti'nin Manhattan bölgesinden eyalet meclis üyesi Linda Rosenthal'ın sunduğu yasa tasarısı, insanların dövme yapmak veya kulağını deldirmek yoluyla acı çekip çekmemeye karar verebilme gibi bir lüksü olduğunu ancak, hayvanların böyle bir tercih hakkı olmadığı gerekçesiyle kabul edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, hayvanların dövme ve kulağını delme gibi acı veren kozmetik prosedürlere tabi tutulmasının bireyin yanlış ve bencil estetik tercihlerini karşıladığı, bunun insanlık dışı olduğu ve yasayla zulüm sayılması gerektiği kaydedildi.

İmzalanmasından sonra 120 gün içinde yürürlüğe girmesi gereken tasarıya göre New York eyaleti sınırları içinde, evcil hayvanların kulağını delmek, dövme yaptırmak artık suç olarak kabul edilecek.

Tanımlama amaçlı veya tıbbi nedenlerle veteriner gözetiminde yapılan işaretlemelerin istisna tutulduğu tasarıda getirilen cezalar ise 15 günlük hapis kararı ile 250 dolar para cezası arasında değişiyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Zeki Müren Ölümünün 22. Yılında Anılıyor!
  cover
  Koray Avcı'ya İzmirlilerden Büyük İlgi
  cover
  Yıldız Tilbe Bursa'da Konser Verdi!
  cover
  Adana’da Sıla Coşkusu!
  cover
  Ebru Yaşar; 'Duam Belli Duyan Belli'