HABERLER

ŞOK! Büyük Usta Yoğun Bakımda!

Güncelleme: 15.01.2015 13:56

cover

Yaşar Kemal'in doktoru, son durumu açıkladı.

Türk edebiyatının efsanevi ismi Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan bildirdi. Dr. Karan, "Gelişmeler stabil, iyiye gitmesini bekliyoruz." dedi.

Karan "Dünden beri olan gelişmeler gayet stabil durumda. Genel durumu kontrol altında. Tedavileri yapılıyor. Olumsuzluğa gidiş söz konusu değil. Bundan sonra da aynı seyrin devam ederek iyileşmeye doğru gitmesini bekliyoruz. Daha ne kadar yoğun bakımda kalacak, tedavisi ne kadar sürecek soruları geldi. Bunu öngörmemiz mümkün değil. Ama durumunda bir bozulma olmaması daha iyiye gidişte beklentimize sebep oluyor. Hastamızla yakından ilgilenmekteyiz. Ailesi de yanında. Kısa sürede şifaya kavuşmasını diliyorum" dedi.

92 yaşındaki Yaşar Kemal, öğle saatlerinde solunum güçlüğü ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Akciğer enfeksiyonu ve ritim bozukluğuyla Çapa Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Yaşar Kemal'in 1 haftadır başka bir hastanede kaldığı öğrenildi.

Yaşar Kemal kimdir?

Yaşar Kemal, 1923 yılında Osmaniye'de dünyaya geldi.  1952 yılında basılan "Sarı Sıcak" isimli öykü kitabıyla edebiyat dünyasına adım attı.

PEN Yazarlar Derneği üyesi olan Yaşar Kemal, dünya çapında ses getiren eserlere imza attı.

İnce Memed, Teneke, Yer Demir Gök Bakır, Yılanı Öldürseler, Kuşlar da Gitti, Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana ve Karıncanın Su İçtiği gibi çok sayıda roman yazdı.

İnce Memed romanı, 40 dile çevirilirken, kitapları yurtdışında 140'tan fazla baskı yaptı.

Yaşar Kemal, yurt ve dünya çapında pek çok ödüle de layık görüldü.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!