HABERLER

Sibel Can Doğum Tarihini Değiştirmek İçin Mahkemeye Başvurdu!

Güncelleme: 18.02.2016 15:41

cover

Ünlü şarkıcı Sibel Can, gerçek yaşını geri istiyor. Babası Engin Cangüre, 31 yıl önce mahkeme kararıyla kızının yaşını tam 6 yaş büyütmüştü. 1964 doğumlu görünen Can, yıllar sonra doğum tarihinin 1970 olarak değiştirilmesi için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı.

Süreç, Cangüre'nin 1985'te kapatılan Fatih Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurusuyla başladı. Tanıkları dinleyen mahkeme, Can'ın doğum tarihini 1 Ağustos 1964 olarak düzeltti. Sibel Can, 31 yıl sonra gerçek doğum yılının 1970 olarak düzeltilmesi için dava açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne avukatı Emin Erdal aracılığıyla başvuran Can, Fatih Nüfus Müdürlüğü'ne "Yargılamanın yenilenmesi" talebiyle dava açtı.

"Yaşımı Babam 6 Yıl Büyüttü"

Günaydın'dan Ali Oktay'ın haberine göre gerçek yaşının 52 olmadığını belirten Can, babasının kendi velayeti olmadan yaş büyütme davası açtığını ve yaşının 6 yıl büyütüldüğünü açıkladı. Dilekçede "Can'ın annesi Emine Gül Sezer ve babası Engin Cangüre 1969'da evlendi.

Eğer Can'ın doğumu 1964 olsaydı, anne ve babasının evlenmesinden tam 5 yıl önce doğmuş olması gerekir ki bu mümkün değil. Annesi 1952'liydi. Kızı 1964 doğumlu olsa, annesi 12 yaşında doğum yapmış olacak. Mahkeme kararındaki gibi; evlilik dışı bir doğum da imkânsız. Yargılamanın yenilenmesini istiyoruz" denildi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!