HABERLER

Sezen Aksu'dan 'Başörtüsü' Açıklaması!

Güncelleme: 01.10.2014 05:42

cover

Sezen Aksu, 29 Eylül 2014 tarihinde İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu sahnesinde ilkokulda başörtüsü ile ilgili sözleri sonrası yeni bir açıklamada bulundu

Ünlü şarkıcı Sezen Aksu, önceki gün İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu sahnesindeki şovunda ilkokulda başörtüsü tartışmalarına katılmış ve ''Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler" ifadelerini kullanmıştı.

Sezen Aksu, resmi internet sitesinden yaptığı bilgilendirme açıklamasında şunları kaydetti:

"SAHNEDE OLUP BİTEN ŞOVDUR, HİCİVDİR"

“Meraklıların bilgisine, Sınırsız özgürlükten yanayım. Bir yetişkinin kendi iradesiyle verdiği her kararın, inançlarının, fikir ve düşüncelerinin önünde saygıyla eğilirim ve her türlü ayrımcılığın külliyen karşısındayım. Bütün yaşamım bunun örnekleriyle doludur. Ancak henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur; sahnede olup biten de hicivdir, şovdur.”

YAĞMURLU HAVAYA RAĞMEN 5 BİN KİŞİ KONSERE GELMİŞTİ

Sezen Aksu, “Selamlar Olsun” adını taşıyan konserler dizisinin son iki konserinin ilki için Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde yağmurlu havaya rağmen yaklaşık 5 bin kişilik hayran grubunun önünde muhteşem bir konsere imza atmıştı. Aksu'yu dinlemeye gelenler arasında Berrak Tüzünataç, Armağan Çağlayan ve organizasyon ekibinde yer alan eşi Can Tursan’ı da yanlız bırakmayan Hande Subaşı gibi ünlü isimler vardı.

CECELİ'YE ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI

Konserin başında orkestrada yer alamayan Mustafa Ceceli, konser ortasına doğru orkestranın klavye bölümüne geçip yeteneklerini seyircilerle paylaştı.Sezen Aksu'yla 'Unutamam' adlı parçayı beraber seslendiren Mustafa Ceceli, Aksu'nun espri bombardımanına mahruz kaldı.Sezen Aksu Mustafa Ceceli için " Mustafa'nın bazen camii avlusuna bırakılıp sonradan bulunduğunu düşünüyorum. Çünkü hacıda (Mustafa Ceceli) çingenelere ait özellikler var. O kadar yetenekli ve çabuk bir müzisyenki şaşırıp kalıyorsunuz. Biliyorsunuz ki onu kazayra şarkıcı yaptık. Ama iyikide onun sesini sizlere duyurmuşuz. Benim tanıdığım temiz yüzlü nadir insanlardan birisi o. Hatta bazen bu hacı yüzünden Umre'ye ya da Hacca gitmek istiyorum. Adam Allah'la öyle bir bağlantı kurmuş ki bütün işleri iyi gidiyor yahu" diyerek herkesi güldürdü.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!