HABERLER

Seda Sayan Mehmet'in Gezegeni'ne Konuk Oldu!

Güncelleme: 16.12.2014 19:08

cover

Seda Sayan sevilen şarkıları ve hoş sohbeti ile Mehmet'in Gezegeni'nde..

Seda Sayan, Doğuş Center Maslak Kral FM merkez stüdyolarında gerçekleştirilen Kral FM - Kral TV ile aynı anda 40 yerel TV 40 yerel radyo ortak yayınında Mehmet'in Gezegeni'nde!

Seda Sayan programa "Hatıran Yeter" şarkısıyla başladı..

Gezegen Mehmet : Ablacım hoş geldin.

Seda Sayan : Hoş buldum Mehmetciğim.

GM : Ablacım sen TV şovları sunuculuk reklam oyunculuğu yapıyorsun bir de şarkıcısın ama sen şarkıcılık yönüne üvey evlat muamelesi yapıyorsun. Bu da bizi üzüyor.

SS : İnan bana bunu ilk söyleyen kişi sen değilsin. Kibariye'de söylüyor. O benim can dostumdur, yokluk çektik beraber. İnan O'da bu söylediğin şeyleri söyledi.

GM : Yaptığın programları oturup tekrar tekrar yüzlerce binlerce kez izlemezler ama emin ol dünyanın her yerinde şarkıların tekrar tekrar çalıyor. Lütfen bu sebeple o eşsiz sesinden yeni ve güzel şarkılar bekliyoruz.

SS : Kesinlikle haklısın. Geçenlerde Mehmet kardeşimle yemek yedik ve orada da bunları konuştuk hatta sevgili Kralcılar haberiniz olsun Gezegen Mehmet yeni albüm konusunda beni kandırdı.

GM : Evet özlediğimiz Seda Sayan albümünü beraber yapacağız. Bizde elimizi taşın altına koyacağız Kral Grubu olarak Seda Sayan'ın yanında olacağız ve yeni albümünü en kısa zamanda beraber yapacağız.

SS : Benim son 5 yıldır sürekli yanımda olan sevgili danışmanım Özgür Aras sürekli "Seda Hanım lütfen arabesk bir albüm yapın" diyor, kısmet bugüneymiş..

Seda Sayan "Arabım Fellahi" şarkısını söyledi..

SS : Ben bu şarkıyı yıllar önce Zeki Müren'den dinledim. Bu şarkıyı çok severdim ve hep okumak istedim çok da keyif alarak seslendirdim.

Seda Sayan yayına şu anda Viyana'da eğitimine devam eden oğlu Oğulcan ile telefonda sohbet etti.

GM : Ben Oğulcan'ın sesinde büyük bir sevgi ve saygı hissettim.

SS : İnan herzaman öyledir. Benim canım O. Öyle saygılı bir çocuktur ki inan bana şükürler olsun böyle bir evladım var. 

Seda Sayan, sanatçı dostlarının kendisi için verdiği röportajları izledi..
Demet Akalın, Hakan Altun, Baha, Altay, Ahmet Selçuk İlkan, Cengiz Kurtoğlu.

SS : Çok duygulandım inan bana. Senin programına katılmak bambaşka bir duygu. Herkes sana yüreğini açıyor, çok içten ve samimi şeyler duydum dostlarımdan.

GM : "Kral, müziğin kalbi" diyoruz her zaman, sen şu anda bizim evimize konuk oldun ablacım. Ayrıca sen sabah programlarını başlattın ve hep evlerimize konuk oldun. Bu arada sabah programları sebebiyle çok eleştirildin ama senden sonra yapılan işler de çok iyi değildi.

SS : İnan bana yapılan eleştiriler ile ilgili çok beni üzmesine izin vermedim ama yapılan ve insan lara zarar veren yayınlar oluyor. Bu konuda da yapabileceğim bir şey yok. Ben kendi işime bakıyorum. Herkes yaptığı şeylerle mesuldür. Beni bir dönem kadın düşmanı ilan ettiler ama bunun benimle ilgisi yok. Bazı insanlar işlerini güçlerini bırakmışlar benimle uğraşıyorlar. Kimene ben kimi seviyorum kime sempati duyuyorum. Bir dönem beni sürekli karalamaya çalıştılar ama bana bir şey oldu mu? hayır! Neden; çünkü ben işime gücüme bakıyorum; Neden : çünkü benim Allah'ım var.

Seda Sayan "Lay Lay Lom" şarkısını söyledi...

GM: Adeta klip çektik biz çok yakışıyorsun ekranlara kamerayla adeta dans ediyorsun. Ben şahsen bakamam utanırım kameraya. Radyo programı yapmakta ısrar etmemin en büyük sebebidir bu.

SS: Seni abisi babası yerine koyanlar var bakmalısın bence.

GM: Şimdi şu kameraya bakıp şunu hissedebiliyorum dünyanın dört bir yanından bizi izleyen hastalar mahkumlar var. Şu kameraya bakıp konuşurmusun onlarla.

SS: Rabbim şifanızı versin inşallah. Bizimle eğlenen bizimle şifa bulan bizimle bazı dertleri geride bırakan o kadar çok insan var ki. Hepinizi çok seviyorum beni siz biryerlere taşıdınız. 

GM: Şunu merak ediyorum ablacım. Hayat hikayene baktığımızda çok zor şartlardan buralara geldin. Şu an mutlumusun?

SS: Hamd olsun çok şükür. Mutluluk nedir biliyor musun? Mehmet bu günde uyandım çok şükür. Bundan daha büyük mutluluk var mı? Biz çok fakirdik Mehmet. Duygu sömürüsüne girmesin ama ben gece kondu çocuğum. Benim rahmetli babam Allah rahmet eylesin çok huysuz bir adamdı. Belki de haksızlıkları kaldıramayan bi adamdı bilmiyorum. Ama ben babamın da duasını aldım.

GM: Şunu söyleyelim mi? Bize annelik babalık görevlerini dibine kadar yapanlar var. Bu anne babaların çocuklarının kul köle olmalılar. Ama babalık annelik yapmamalarına rağmen anne babalarına saygıda kusur etmeyen incitmeyen kırmayan evlatlar da evliya herhalde.

GM: Yani bize sıkıntı çektirmesine rağmen onu dışlamadık sahiplendik baştacı yaptık diyebilir miyiz?

SS: Kesinlikle. Ailem onlar benim. Anneme sorsanız aynı şeyi söyler. Bu küçükken de böyleydi der. Bababımın son nefesine kadar ben duasını aldım ne mutlu ki. Kaldı ki babam da bana ayrı düşkündü. Annem babamı terk eder babam küçücük halimle okula bana gelirdi. Çünkü ben dayanamadım söylerdim annemin yerine. Babam da bunu bilir bana gelirdi hep.

GM: Şunu diyelim mi ablacım o zaman. Annelik babalık görevini yerine getirenler baştacımız ama yapmayanları da hor görmeyelim saygıda kusur etmeyelim.

SS: Ben bu anlamda Doğuş'u çok takdir ederim. Onca yaşadıklarına rağmen anne babasına tek kötü söz söylememiştir.

GM: Evet kesinlikle. Onun yaşadıkları film olsa hüngür hüngür ağlarız hepimiz. Elbette herkes gibi yanlışları var onları da söylüyoruz ama kesinlikle son derece iyi yakışıklı ve başarılı bir kardeşimiz.

Sosyal medyadan gelen mesajlar okunuyor...

Seda Sayan "Bulurum Seni" şarkısını söyledi..

GM: Bu arada Özgür Aras'la biraz önce konuştuk bu şarkının klibi yok mu dedim senin yüzünden yok dedi bana. Benim yüzünden mi yok?

SS: Buna Özgür cevap versin...

ÖA: Şöyle ki Seda Hanıma söyledikleriniz içimin yağlarını eritti. Ben de hep söylüyorum müzikten uzak kalmamasının gerektiğini. Klibe gelince bu bir geçiş dönemiydi o yüzden klipsiz kaldı. 

SS: Özgür'üm bi tanedir. Canımdır o benim.

GM: Bir kaç soru soracağım. En son ne zaman ağladın ablacım?

SS: Ben ağlarım. Dün Karadayı seyrettim ağladım mesela.

GM: Ama o dizi de çok enterasan

SS: Ben yıllar önce Türkiye'nin en yaklışıklı oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu demiştim. Öngörümde çıktı.

GM: Yaskışıklılığını oyunculuğu ile tamamladı ama

SS: Evet kesinlikle hatta önüne geçti. Dün beni o ağlattı.

GM: Ben de izledim o bölümü. Peki ablacım hangi duygular sana yaşadığını hissettirir?

SS: Deminde söyledim aslında yeni bir güne uyanmak yaşadığımı hissettirir.

GM: Hangi özelliklik seni bi insandan soğutur.

SS: Yalan.Yalancı insana tahammülüm yok

GM: Kendinde en sevmediğin özellik nedir?

SS: Cok cıvık cıvık duygusalım dayanamıyorum en sevmediğim özelliğim bu

GM: Peki 'Erkek Fatmalık' var mıydı?

SS: Olmaz mı? Kızları erkekleri hep dövüyordum

GM: Bir insan da seni en çok etkileyen özellik?

SS: Temizlik. Mis olucak gerisi önemli değil...

Canlı telefon bağlantıları alınıyor...

GM: Sen yardımseverliği ile bilinen bir insansın aynı zamanda. En çok vergi veren sanatçı ödülün var. En çok güvenilen sanatçı ödülün var. Ablacım bana araba al, ev, al, hastayım yardımcı ol diyenler var. Sanmayın ki Seda Sayan dünyanın en zengin insanı. İstekleriniz oluyor ve Seda Sayan hepsine yetişemiyor. Bunu söylemek istedim. 

SS: Evet benim öyle bi misyonum oldu ama hepsine yetişremiyorum. O anda hayır desem bile takıntı yapıyorum ve ertesi gün çözmeye çalışıyorum böyle bir misyonum oldu ne yapayım.

Programa kısa ara verildi..

Sokak ropörtajları ve Seda Sayan'a mesajlar yayınlandı...

GM: Ablacım veda zamanı geldi

SS: Benim için bu kadar güzel şeyler söylemişler Allah hepsinden razı olsun daha büyük mutluluk yok

GM: Albümü beraber yapıyoruz. Arebesk olacak bunda da anlaştık. Bu arada yarın ulusal yas ilan edildi. Pakistan'da hayatını kaybeden kardeşlerimiz için. Bunu din adına yapıyorlar ya üzüntümüz dahada artıyor. Bunu Allah adını kullanarak yapmaktan daha büyük bi zalimlik yok. Kınamıyoruz lanetliyoruz. Allah onlara bin katıyla versin. Pakistan bizim için çok önemli biz her zaman onların yanındayız dualarımız onlarla olsun..

SS: Benim güzel yürekli kardeşim seni çok seviyorum.

GM: Yolun açık olsun ablacım seni seviyoruz...

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!