HABERLER

Rus Kızlara Yasak Geldi!

Güncelleme: 31.10.2014 17:12

cover

Teknoloji ve internet dünyası hemen hemen her gün en az bir ilginç haber ile karşımıza çıkıyor.

Bugün Rusya’dan gelen haber ise görenleri ilk bakışta şaşırtmayı başardı. Rusya’da halk sağlığı üzerine çalışma yürüten Rospotrebnadzor adlı kurum, saç bitinin yayılmaması için halkı uyardı “Selfie çekmekten kaçının. Selfie çekerken yanınızdaki kişiden bit bulaşma olasılığından kendinizi koruyun.”

Bu ilginç uyarı Rospotrebnadzor’un sözcüsünden gelirken bitin geniş kitlelere yayılmamasında son dönemin en yüksek trendlerinden biri olan Selfie’nin önüne geçmeye çalıştıklarını ve bitlenmenin önüne geçmek isteyen kişilerin kesinlikle Selfie çektirmekten kaçınmaları gerektiğine değindi.

Şu an Rusya’da yoğun bir bit salgını olduğunu vurgulayan Rospotrebnadzor sözcüsü, bu açıklamanın gerici bir açıklama olmadığına, şuan Rusya’da bit salgınının hızla ilerlediğine ve bit bulaşan kişilerin hem işe hem de okula gitmelerinin yasaklandığını belirtti. Durum böyle olunca da selfie çekmeye çalışan kişilerin birbirlerine fazla yaklaşması saçtan saça bit bulaşma riskinin en üst seviyeye çıkmasına sebep olduğu belirtildi.

Şu anda sosyal medyanın en çok konuşulan ve dalga geçilen konularından biri kurumun bu açıklaması..

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!