HABERLER

Pop Şarkı Söylerim Pop Albümü Yapmam!

Güncelleme: 13.07.2015 17:51

cover

Ferman Toprak , Sağlık Durumundan , Yeni İmajına , Özel Hayatından Müzik Çalışmalarına Kadar Herşeyi Kral Mikrofonuna  Anlattı.

Geçtiğimiz Günlerde Ses Tellerinden Ameliyat Oldunuz. Ameliyat Nasıl Geçti ? Ne zaman Sahneye Çıkacaksınız ?

Herkesin hayatında kötü alışkanlıkları vardır. Benim de sigara kullanma alışkanlığım vardı.
Bu yüzden sağ taraftaki ses telimde  bozulma meydana geldi.  Bunun yanında şarkı söylerken zorlanma ve istediğim yorumu yapamama gibi sıkıntılar da yaşıyordum. Doktor kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Çünkü sesimi kaybetme durumum da vardı. Ameliyat çok başarılı geçti. 20 yıllık tiryaki olarak 28 gündür sigara içmiyorum. Bayramın ilk günü sahneye çıkmayı çok istiyorum.

Albüm Nasıl  Gidiyor? Yeni Klip  Düşünüyormusun?

Ameliyat sürecinde ikinci klibi müzik kanallarına verdik. İkinci klibimiz “Olaydık” için  çok güzel tepkiler aldık. Albümde sürpriz klipler olacak. En az 1-2 tane daha klip çekeceğim.

Seni  Birçok Kişi  “Hayatı Tesbih Yapmışım” Şarkısından Sonra Tanıdı. Hayatında Deşiklikler Oldu mu?

Değişen bir şey yok sadece Ferman Toprak ismi büyüdü.  Tesbih şarkısının albüme çok büyük bir etkisi oldu. “Tesbihden öncesi ve tesbihden sonrasi diyebiliriz.” Çünkü bu şarkıyla birlikte Hakkari’deki amca da Karadeniz’deki teyze de beni tanımaya başladı. Sadece isim büyüdü mütavazilik ve ego sıfır yine aynı. Şarkıdan sonra 500’den fazla tesbih hediye aldım. Şu an koleksiyonum var .İşler kötü giderse ileride onları satmayı düşünebilirim (gülerek).

Son Dönemde Yeni İmajın Konuşuluyor. Sakalsız Bıyısız Haline Alışabildin mi?

Şu aralar moda oldu ama ben 20 yıldan beri ben sakal bıyık bırakıyorum.  İmaj için değil Atatil için kestim. Ama basında yeni imaj olarak değerlendirildi.  Nişanlım asla saç ve sakal tarzıma karışmaz. Saç ve sakal tarzımı hep yakıştırır. Genelde insanlar bıyığımı sakalımı kesince de uzatınca da beğendiklerini söylüyorlar.

Son Dönemde Fantazi ve Türk Halk Müziği Seslendiren Sanatçılar Pop Albüm Yapmak İstiyorlar. Sen Buna Katılıyormusun?

Herkesin kategorisi farklıdır. Baştan belirlediğin müzik tarzın ne ise onu devam ettir. Popülerliğini sen kendi yaptığın tarzınla insanlara sevdirebilirsin. Kral tv sana yine iyilik yaptı Kral Pop’u kurdu sen kendi müziğinin kalitesini yükselt, oraya önem ver. 

Ben sahnede nabza göre şerbetim. Sahnede her tarzda şarkı söylerim popta söylerim hatta  ingilizce bile söylerim şov amaçlı. Ama Fantezi/Türk Halk Müziği sanatçısıyım. Pop albümü yapmam. Ancak şu an zaten piyasadaki pop şarkıların içeriğinde arabesk sözler mevcut örnek olarak. Kenan Doğulu’nun “Kurşun Adres Sormaz ki” şarkısı, Serdar Ortaç’ın “Bilsem ki” şarkısı bunlar hep arabesk. Kökümüzde arabesk müziği geleneği var.  Bunu hiç kimse inkar  etmesin.

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!