HABERLER

Polat Alemdar'ın Doktorundan Soğuk Espriler!

Güncelleme: 03.11.2014 17:40

cover

Prof. Dr. Bayız: "Necati Bey, filmde canlandırdığı Polat Alemdar kadar güçlü"

Medical Park Göztepe Hastanesi KBB Uzmanı Prof. Dr.  Ünal Bayız, dizi setinde kaza geçiren ünlü oyuncu Necati Şaşmaz'ın  çenesinden  başarılı bir operasyon geçirdiğini belirterek, "Necati Bey, filmde canlandırdığı  Polat Alemdar kadar güçlü" dedi.

Prof. Dr. Ünal Bayız, hastanede düzenlenen basın toplantısında, oyuncu  Necati Şaşmaz'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Dizi çekimleri sırasında otomobilinin kayması ve duvara çarpması  sonucunda kafa travması geçiren Necati Şaşmaz'a çekim platformunda bekleyen  ambulansta hemen ilk müdahalenin yapıldığını ve oyuncunun hastanelerine  getirildiğini ifade eden Bayız, bunun büyük bir şans olduğunu belirtti.

"NECATİ BEY POLAT ALEMDAR KADAR GÜÇLÜ"

Bayız, "Hastanemize geldiği andan itibaren hayati tehlike tespit  etmedik, bilinci hep yerindeydi, bilinci açıktı. Gerekli müdahaleleri ve filmleri  incelemesini yaptıktan sonra müşahede altına aldık. Gerçekten Necati bey filmde  canlandırdığı Polat Alemdar kadar güçlü, fiziksel olarak da ruhsal olarak da  güçlü. Bize de çok yardımcı oldu. Gerekli hazırlıkları yaparak pazar günü saat  14.00 sularında ameliyata aldık, çenesinde tespit edilen kırıklar başarılı bir  şekilde ameliyat edilmiştir. Şu anda takibi devam etmektedir" diye konuştu.

Çene kırığı tamiri ameliyatı geçiren oyuncunun yüzünde herhangi bir  izin kalmayacağını kaydeden Bayız, "Ufak tefek çizikler ve yanık izleri vardı,  hava yastığının patlamasına bağlı, bunlar hiçbir tehlike ve sorun  oluşturmayacaktır" ifadelerini kullandı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ TABURCU OLACAK

Prof. Dr. Bayız, oyuncunun hemen taburcu edilebilecek durumda olduğunu  ancak hastanede tedaviyi sürdürüp çarşamba günü sabah saatlerinde taburcu etmeyi  planladıklarını dile getirdi.

Operasyonu gerçekleştiren Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi  Uzmanı Opr. Dr. Ercan Cihandide de ameliyat hakkında bilgi verdi.

Cihandide, oyuncunun alt çene kemiğinin iki ayrı yerinde kırık tespit  ettiklerini, ağzın içinde yapılan kesiyle kırık hattına ulaştıklarını ve tel  taktıklarını aktardı. İyileşme için en az 4 haftanın gerekli olduğunu kaydeden  Cihandide, "Ne zaman dizi setlerine dönebilir?" şeklindeki soru üzerine ise, "Bir  şey söylemek için çok erken. Ne zaman kendini hazır hissederse. Hasta yakınları  bize ameliyat ne kadar sürer diye sorarlar, ameliyat bitene kadar sürer deriz.  Onun için çok erken bir şey söylemek için. Şu anda da konuşuyor. Konuşmasıyla  ilgili bir şey yok. Psikolojik açıdan da iyi" dedi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!