HABERLER

Oynamadığı Rolden 1,5 Milyon Dolar Kazandı!

Güncelleme: 29.10.2014 15:51

cover

Oyuncu Devrim Evin, anlaşma yaptıkları halde “Fatih” dizisinde kendisini oynatmaktan vazgeçen yapımcı Fatih Aksoy’a açtığı davayı kazandı.

Mahkeme, Aksoy’un sözleşmede 500 bin Euro olarak belirlenen cezai şartı ödemesine hükmetti.

DevletTiyatroları oyuncusu Devrim Evin’in 2 yıl süren hukuk mücadelesi, zaferle sonuçlandı. Evin’i yapımcı Fatih Aksoy’la karşı karşıya getiren süreç, şöyle gelişti:

Vizyonda olduğu dönem gişe rekorları kıran “Fetih 1453”te Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Devrim Evin, filmin dizi versiyonu “Fatih”te de başrol oynamak için Fatih Aksoy’la anlaşma yaptı. Avans olarak 30 bin TL alan Evin, rolü için at binme ve kılıç kullanma dersleri aldı.

Ancak Fatih Aksoy, daha sonra dizinin başrolünde Mehmet Akif Alakurt’u oynatmaya karar verdi ve Evin’den aldığı avansı geri ödemesini istedi. Aksoy, parayı ödemeyi reddeden oyuncuya dava açtı. Bunun üzerine Devrim Evin de Fatih Aksoy’a karşı dava açtı, sözleşmeden doğan 500 bin Euro alacağının ödenmesini talep etti.

İstanbul 4. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava 20 ayın sonunda karara bağlandı. Mahkeme, Evin’i haklı bularak Aksoy’un 500 bin Euro ödemesine hükmetti.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!