HABERLER

Ödüllü Filmin Başrol Oyuncusu Köpek 'Çakır' Kaçırıldı mı?

Güncelleme: 16.10.2014 06:21

cover

Sivas' isimli filminin başrolünde oynayan Çakır adlı köpeğin sahibinin avukatından yeni iddia: Yönetmen, kendi içinde tutarsız savunmalarla mahkemeyi oyalıyor

Bu yılki Venedik Film Festivali'nde Aslan Ayı ödülü kazanan 'Sivas' isimli filmin başrolünde oynayan Çakır adlı köpeğin sahibinin avukatı Alpay Çağlar; geçtiğimiz gün 'Söylemezsem Olmaz' programında yönetmen Kaan Müjdeci'nin köpeği teslim etmediğini söylemişti. Dün programa tekrar telefonla katılan Çağlar, yönetmen hakkında yeni iddialar ortaya attı:

Bugüne kadar bize Çakır'ın öldüğüne dair bir haber gelmedi. Film ekibi tarafından bir basın açıklaması yapılmış. O açıklamalara baktığımızda, baştan sona hayal mahsülü ve gerçek dışı yorumlar olduğunu görüyoruz.
Biz, Çakır'ın bize iade edilmesi için iki yıl önce dava açtık. Davamız iki yıldır sürüyor. Film ekibinin iddia ettiği gibi veteriner raporları, Çakır'ın hayatta olduğuna dair kamera kayıtları varsa, bu deliller neden savcılığa sunulmadı? Sadece inkar ve çelişkili savunmalar var. Yönetmen, kendi içinde de tutarsız olan savunmalarla mahkemeleri bu zamana kadar oyalıyor.

Bir ay öncesine kadar yönetmen Kaan Müjdeci adını kimse bilmezdi. Film, ödüle layık görülene kadar Çakır'ın mağduriyetinden kimsenin haberi yoktu.
Çakır 20 Aralık 2009 doğumludur, iki yıl önce yönetmene teslim edilene kadar, haftalık kontrolleri aksatılmadan yapılmıştır. Cinsi Sivas Kangalı olan Çakır, dövüş köpeği değildir. Müvekkilim; iddia edildiği gibi köpek dövüştürmüyor. Çiftliğinde çoban köpeği yetiştirmektedir.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!