HABERLER

Necdet Kaya Popçulara Uzak Ara Fark Attı!

Güncelleme: 04.11.2015 10:26

cover

Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya büyük bir başarıya imza attı.

Necdet Kaya’nın bir haber kanalında bağlama çalarak söylediği  aynı zamanda son albümü “Yanık Türküler”de de yer alan “Bir Ay Doğar” türküsünün videosu paylaşım rekoru kırdı.

100.000’in üzerinde paylaşılan video ile Necdet Kaya’nın ulaştığı başarı hiçbir pop müzik sanatçısının bugüne kadar erişemediği bir rekor.

Radyo ve müzik kanallarında çok yoğun yayınlanan pop sanatçılarının şarkılarının Facebook’taki paylaşım rakamları,Necdet Kaya’nın elde ettiği başarının yarısına bile erişemiyor.

Bu başarıyı türküler adına sevindirici bulan Necdet Kaya, bu durumu medyanın pop müzik sanatçılarını dayatmasına halkımızın verdiği çok anlamlı bir yanıt olarak değerlendiriyor.

Amerika’da folk müziğe verilen değere dikkat çeken Necdet Kaya, en çok kazanan sanatçıların ilk 10’unda "ilk 3’ü" country sanatçılarının oluşturduğunu,Beyonce ve Rihanna gibi dünya starlarının listede geride olduğunu söylüyor.Necdet Kaya, Tarihi 1000 yıl öncesine kadar giden paha biçilemez kültürel mirasımız olan türkülerimizin değerini herkesin bilmesi yönünde umudunu koruduğunu sözlerine ekliyor. 

Necdet Kaya’nın “Bir Ay Doğar” videosuna ayrıca  Amerika’dan Avustralya’ya, Almanya’dan Japonya’ya kadar dünyanın dört bir tarafında yabancıların gösterdiği ilgi ise kültürümüz adına oldukça sevindirici.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!