HABERLER

Müziğin İki Devi' Misafirlerini Geçmişe Götürdü!

Güncelleme: 28.08.2014 09:05

cover

Müzik dünyasının iki dev ismi Nükhet Duru ve Timur Selçuk, Pera Event organizasyonunda ve KralPOP Radyo Medya Sponsorluğunda gerçekleştirilen Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sevenleriyle buluştu.

Yaklaşık 3.5 saat sahnede kalan Nükhet Duru ve Timur Selçuk, Gerisi Vız Gelir, Bugün Yarın ve Daima, Benimsin Diyemediğim, Kırık Kalpler, Ben Sana Vurgunum, Büyüme Çocuk, Aziz İstanbul, Böyledir Akşamları İstanbul’un, Sevda, Karantinalı Despina, Aldırma Gönül, Pireli Şarkı, Al Gönlümü, Sessiz Gemi, Beyaz Güvercin, Endülüs’te Raks, Anılar, Cambaz, Melankoli, Ekonomi Bilmecesi, Destina, Sen Nerdesin, Beni Benimle Bırak, Dönek Türküsü, Geberiyorum, Sevda Değil, Ayrılanlar İçin, Kör Kuyular, Dönülmez Akşam, Kalamış, İspanyol Meyhanesi, Longa ve Otomobil Uçar Gider şarkılarını söyleyerek misafirleri mest ettiler. Zaman zaman alkış tufanı ile süslenen şarkılar kadar Timur Selçuk’un küçük kızı Mercan Selçuk’un dans performansları da gecenin unutulmaz notları arasındaydı.

Burcu Güneş, Metin Arolat, Armağan Çağlayan, Dilara Endican, Ahmet San, Yazgülü Aldoğan, Burçin Orhon, Mehmet Dalmaz, Asu Maralman, Hülya Aksular, İsmail Acar ve mekanı hınca hınç dolduran dinleyiciler nostaljisi bol bir geceye şahitlik ettiler. İkili, İlk olarak İzmir’den başladıkları ve şubat ayından bu yana Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde ve yazlık mekanlarda sahnelenen ‘Bizim Şarkılarımız’ konserlerine devam edecekler.
1983 yılında ilk kez bir araya geldikten sonra yine ‘Bizim Şarkılarımız’ başlığı altında bir araya gelen Duru ve Selçuk şarkıların yanı sıra repertuarlarını sohbet, anılar ve esprilerle süslediler. Gecede Gülşah Saraçoğlu imzalı dört ayrı kıyafet giyen Nükhet Duru, sesi ve şarkıları kadar güzelliği ile de büyüledi.

Şarkı aralarında anıları ve esprileri ile dinleyicileri kahkahaya boğan Duru

‘Timur Hoca ile en büyük ortak noktamız Aysel Gürel’e olan hayranlığımızdı. Hastanede son günlerinde Timur Hoca’nın kendisini ziyarete geleceğini öğrenen Aysel, üstündeki geceliği kesip Timur Hoca’ya bacaklarını göstermişti’ diyerek anısını canlandırdı.

Konserde ülkemizin en önde gelen şairlerinden Faruk Nafiz Çamlıbel, Atilla İlhan, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Yahya Kemal Beyatlı, Sabahattin Ali'nin eserleri de seslendirildi. Konser aynı zamanda sahne dekorunda görselleri de yer alan şairlerimize ve Türk Edebiyatı’na bir saygı duruşu niteliğindeydi.
Kuyruklu Piyanoda Timur Selçuk, bas gitarda Hami Barutçu perküsyonda Müşfik Galip Uzun, klavyede Osman İşmen, kanunda Günay Çelik, Keman/Mandolinde Özcan Yılmaz, davulda Orhan Topçuoğlu ve vokalde Nükhet Duru’nun yer aldığı akustik dinleti yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli salonlarında müzik dinleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!