HABERLER

Mustafa Sarıgül Mehmet'in Gezegeni'nde!

Güncelleme: 28.05.2014 14:53

cover

Yeniden CHP'ye katılan Mustafa Sarıgül  Kral FM'de Mehmet'in Gezegeni'ne konuk oldu.

Kral FM stüdyolarından canlı yayınlanan program aynı zamanda 50 yerel radyo ve 50 yerel TV ile ortak yayınlandı...

G.M : Hoşgeldiniz Başkanım.Bugün ki yayınımız 50 yerel radyo ve Tv'den canlı yayınlanıyor.Onlara bir mesajınız var mı ?

M.S : Ben yerel radyo ve TV'lere çok önem veriyorum ve çok önemli yerlere gelmelerini istiyorum.Çünkü yurtdışında ki insanlarımız kendi örf ve adetlerini ülkeleri ile olan bağlarını yerel radyo ve Tv'ler sayesinde devam ettiriyorlar.

G.M : Sarıgül mü CHP'ye katıldı, CHP mi Sarıgül'e katıldı?

M.S : CHP önemli bir kurum, Sarıgül CHP mektebinin bir talebesi, Sarıgül CHP'ye 1975 yılında katıldı. Sadece geçmiş dönemde ihraç edildiğim için 8.5 yıllık bir ara oldu ama mutlu sonlandı. CHP bir kurumdur ve kişiler o kuruma katılır, bundan da şeref duyar. 9 Kasım'da Allah'ım izin verirse, Ankara'da CHP Genel MErkezi önünde olacağız. Bunu söyleyen basın mensubu arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum, o bir detaydır, önemli olan bu katılımın Türkiye'ye neler katacağıdır. Buna bakmak lazım.

G.M : Sarıgül ihraç edildi. Peki Sarıgül suç mu işledi? Sarıgül af mı edildi?

M.S : Yeni bir sayfa açıldı, Sarıgül suç işleyecek bir şey yapmadı. Eskiden yumruğumu kaldırdığım zaman masaya vuruyordum, şimdi cebime geri sokuyorum. Bunu öğrendim zaman geçtikçe. 44 arkadaşım olumlu kullandı, 10 arkadaşım olumlu kullanmadı, o kardeşlerimizi de ikna edeceğiz inşallah.

G.M : Dini söylemleriniz var aynı zamanda laiksiniz. Kimi zaman kilisede görüyoruz, bizi şaşırtıyorsunuz. Sizinle ilgili en çok bilinen yön cenazelere katılmak. CHP bu söylemlerden çok uzak.

M.S : Eskiden bu soruları sorduğunuz zaman araya girerdim, hemen cevap vermek isterdim ama artık sabırla bekliyorum sorunuzu bitirmeyi. Ben her zaman inançlara saygılı laikliği savunuyorum. Sonuçta T.C laikliği kabul etmemiş olsaydı, 50 İslam ülkesi arasında ianançlara saygılı tek ülke Türkiye. Ne kadar ileride olduğumuzu görüyoruz. O yüzden her zaman inançlara bağlı laikliği savunuyorum. CHP de eskiden beri bu konularda bu şekilde düşünür.

G.M : Peki sokakta neden CHP dine karşı gibi bir algı var?

M.S : Geçen hafta başörtülü kardeşlerimizin parlamentoya girmesi konuşuldu ve CHP olumlu bir davranış sergilendi. Seçime 3 ay kala böyle bir şey yapılmasını doğru bulmuyorum, yapılması doğru ama keşke seçimden önce yapılmasa bunlar.

G.M : Diyelim ki aday oldunuz ve seçimi kazandınız, İBB oldunuz. Başbakan ülkeyi yönetiyor, AK PArti hükümeti var. İstanbul'da işler aksar gibi durum olur mu? Şişli'deki belediye başkanlığı döneminizde böyle bir aksama yaşadınız mı?

M.S : Ben 14.5 yıldır belediye başkanıyım, uzun yıllardan beri AK Parti ile çalışıyorum. Sayın Başbakan dünya lideri artık, İstanbulla ilgilenmez. Bu zaten doğru bir şey değil.

G.M : 9 Kasım'dan sonra daha uzun soluklu konuşabilicez Başkanım katıldığınız için teşekkür ederim ..

M.S : Ben teşekkür ederim.Bizim tek derdimiz Türkiye kazansın.Bütün dinleyicelerimize sevgiler saygılar

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!